Jak nakládat s penězi? 5 věcí, které se svým bohatstvím dělají všichni milionáři – G.cz
Vyhledávání

Jak nakládat s penězi? 5 věcí, které se svým bohatstvím dělají všichni milionáři

Zdroj: Profimedia.cz

Pokud marně přemýšlíte nad tím, jak své peníze úspěšně množit, zaměřte se na tyto zdánlivé detaily, kterým věnují pozornost všichni bohatí. Těchto pět tipů vám pomůže získat finanční stabilitu a následné bohatství.

Martin Miko
Martin Miko 12.5.2017, 08:22

1) Nebuďte impulsivní

Temperament neovlivníme, ale není novinkou, že trpělivost přináší růže. Především pak ve světě financí není radno podléhat nárazovým impulzům, je lépe promyslet každý krok. Promyšlené, rozvážné jednání se totiž vyplatí více. Potvrzuje to i experiment doktora Waltera Mitchella ze Stanfordu. Ten dal skupině předškoláků k dispozici bonbony marshmallow, každému jeden. Řekl jim, že je mohou sníst, kdy chtějí, nebo počkat na příchod dospělého a sníst je v jeho přítomnosti. V tom případě by obdrželi další bonbon. Jedinci, kteří vydrželi vyčkat, se v budoucnu projevili jako psychicky vyrovnanější a úspěšnější jak v oblasti financí, tak osobního života.

2) Poznejte rozdíl mezi chtít a potřebovat

Milionářem se beze sporu nestanete, pokud okamžitě utratíte vše, co vyděláte. Úspěšní lidé toto dobře vědí, proto investují své peníze pouze do věcí, které jim budou sloužit z dlouhodobého hlediska. Každý má někdy náladu jen tak utrácet, pouhá touha ovšem ještě k úspěchu nestačí.

3) Soustřeďte se na dlouhodobé plány

Stanovit si dlouhodobější cíle je skvělá motivace. Za dlouhodobý lze považovat plán například na pět let. Ten by vás měl motivovat ke každodenní činnosti cílené k jeho dosažení. Každý den byste pak měli udělat něco, co vás k vytyčenému cíli posune. Pokud se na to zaměříte, velmi brzy si uvědomíte, kolika zbytečnostem jste během dne věnovali čas a pozornost. Zanedlouho se od nich oprostíte a vaše jednání se stane mnohem produktivnějším.

4) Mějte příjmy z více zdrojů

Komu se nelení, tomu se zelení. Po zajištění finanční bezpečnosti se poohlédněte po dalších možných zdrojích příjmů. Může vám to připadat zbytečné nebo časově náročné, ale pojistíte se tak před případným krachem, pokud by se s jediným zdrojem příjmů něco stalo. Bohatí lidé navíc dobře vědí, že peníze se mají točit. Zdravé cash flow vám dodá finanční jistotu, sebedůvěru i sebevědomí. Peníze se vám budou prakticky množit samy.

5) Dbejte na automatické investice

Automatizované investice jsou takové, kterým nemusíme věnovat přehnanou pozornost, jednoduše se dějí samy. Patří k nim především různé formy spoření či pojistek. Pokud si to můžete jen trochu dovolit, nechte své finance množit na spořících či penzijních účtech. I malá, avšak pravidelná částka, kterou měsíčně věnujete za tímto účelem, se vám do budoucna mnohonásobně vrátí. Zajistí vám to nejen dlouhodobou finanční jistotu, ale zároveň si vytvoříte návyk svoje peníze množit, aniž byste prakticky hnuli prstem.

Přečtěte si 5 investorských tipů od Warrena Buffeta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články