5 investorských tipů od Warrena Buffeta, druhého nejbohatšího člověka na světě – G.cz
Vyhledávání

5 investorských tipů od Warrena Buffeta, druhého nejbohatšího člověka na světě

Zdroj: profimedia.cz

O tom vydělávat velké peníze sní snad každý, ovšem jen několika vyvoleným se povede stát se těmi skutečně nejbohatšími lidmi. Mezi světovou finanční elitu patří i dlouhodobě druhý nejbohatší muž na světě Warren Buffet, který svými investorskými schopnostmi vydělal za život téměř 75,6 miliard dolarů. Jaká byla jeho cesta k úspěchu? Přečtěte si 5 Buffetových rad, kterými se celý život řídí, a třeba se i na vás usměje investorské štěstí.

Jan Palička
Jan Palička 9.2.2018, 08:00

1. „S čím moudří začínají, to dělají hlupáci nakonec.“

Jednoduše řečeno, pokud si stanovíte nějaký cíl, nelze jenom věřit tomu, že vyjde. Pro jeho splnění je potřeba mít jasný plán a dodržet jej. V tomto bodě selže většina lidí. Mnoho investorů nakupuje impulzivně, bez rozmyslu. Přemýšlejte o svých investicích.

2. „Rozdíl mezi úspěšnými lidmi a velmi úspěšnými lidmi spočívá v tom, že velmi úspěšní lidé říkají skoro na všechno NE.“

Nekývejte na všechno, co vám kdo nabídne. Stejně jako Buffet museli ti nejúspěšnější investoři většinu nabídek odmítat. Naučte se hned od začátku říkat NE a přijímat pouze nabídky, které pro vás mají význam. Nejlepší herci také nepřijímají každou roli, která je jim nabídnuta.

3. „V životě stačí udělat jen pár věcí opravdu dobře – pokud neuděláte opravdu hodně věcí špatně.“

V podstatě to znamená, že nemusíte být naprostý génius nebo učinit vynález století, abyste se stali úspěšnými, jde pouze o to, nedělat školácké chyby nebo úplné hlouposti. Nemusíte být nejlepší, ale musíte být ti s nejmenším počtem chyb.

4. „Musí existovat nějaký zvrácený lidský rys dělat si snadné věci složitými.“

Jedná se o jasný model buffetovského přístupu Keep it simple neboli KISS. Znamená držet se toho jednoduchého. Držet se jednoduchých investic, do podniků s jasným cílem a obchodními podmínkami. Patří mezi ně některé světově známé značky, banky nebo pojišťovny.

5. „Pokud si kupujete věci, které nepotřebujete, brzy budete muset prodávat věci, které potřebujete.“

Většina lidí se konstantně obklopuje zbytečnostmi. Hromadíme věci, které vlastně ani nepotřebujeme. Ti nejúspěšnější lidé, včetně Warrena Buffeta, neutrácejí své peníze za zbytečnosti, které nevyužijí. Jsou zvyklí investovat do věcí přinášejících jim užitek.

TADY se můžete podívat na desítku nejbohatších lidí na světě a na to, co všechno jim patří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články