Jak by vypadaly klasické pohádky Červená Karkulka a Ošklivé káčátko, kdyby se jejich děj odehrával u nás v dnešní době? – G.cz
Vyhledávání

Jak by vypadaly klasické pohádky Červená Karkulka a Ošklivé káčátko, kdyby se jejich děj odehrával u nás v dnešní době?

Klasické pohádky. Všichni je známe. Máme je najeté z dětství. Nicméně, jak by asi děj těchto pohádek obstál v reálném světě?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.10.2017, 11:00

Dnešní realita je pohádkám na hony vzdálená. Jak by některé pohádky vypadaly, kdyby se odehrávaly v dnešní době na našem území?

1. Červená Karkulka

Asi není potřeba vysvětlovat komukoliv původní děj Červené Karkulky, tak přejdeme rovnou na současnou verzi.

Maminka bydlí se svou dcerou Karkulkou v dřevěném domečku na kraji lesa. Inu, samoživitelka si nemohla dovolit lepší bejvák, tak holt bydlí kdesi na samotě v roubence.

Rovněž to nebude tak úplně matka roku, neboť svou malou dceru pošle samotnou přes les za babičkou s košíčkem plným dárků. Tady to přímo volá po zásahu sociálky.

Karkulka je očividně zvyklá na bezprecedentní výchovu od své matky, tak jí to přijde normální. Vezme košík a upaluje lesem za babičkou.

V lese cestou potká několik houbařů, souložící pár a několik dřevorubců, kteří kácí stromy. Po nějaké době zpoza odhozené staré pneumatiky vyběhne vlk.

Tady z nějakého důvodu předpokládejme, že vlk Karkulku neroztrhá, ale začne na ní mluvit. Zeptá se jí, kam jde. Karkulce přijde mluvící vlk naprosto normální. Tady je vidět, že to dětství má opravdu nehezké, když jí nevykolejí ani mluvící vlk.

Karkulka vlkovi oznámí, že jde za babičkou s dárky. Vlk má fištróna a místo toho, aby Karkulku na místě sežral a posléze si došel za babičkou, zosnoval v hlavě improvizovaný šílený plán, že nejdřív sežere babičku a na Karkulku si počká, až tam přijde. To je totiž plán hodný génia.

Zatímco vlk běží sežrat babičku, Karkulka pokračuje po cestě, kde se tu a tam musí vyhýbat automobilům, které zde projíždějí i přes zákaz vjezdu.

Nakonec k babičce dojde. Babička bydlí doma s ošetřovatelkou, protože je stará a její jediná dcera ji nechce nechat bydlet s nimi. Karkulka vejde dovnitř a hned je jí divné, že ošetřovatelku nikde nevidí. Místo ní zahlédne na zemi dvě mrtvá a rozsápané těla. V místnosti jsou stopy boje a všude po stěnách krev.

V posteli leží vlk, je oblečen jako babička. Jelikož Karkulka není úplný kretén, hned jí dojde, co se stalo. Okamžitě vyběhne z chaloupky a zabouchne za sebou. Vlk je uvnitř a nemůže ven, protože nemá ruce, tak nemá, jak vzít za kliku. Karkulka zavolá z mobilu policii. Ta přijede, vlka zastřelí a matka Karkulky tak získá v dědickém řízení barák po babičce, který může někomu pronajmout.

2. Ošklivé káčátko

Dojemná pohádka o tom, jak je malé káčátko ošklivé. Všichni jeho sourozenci jsou hezcí a ono ne. Jednoho dne se na sebe podívá do odrazu ve vodě a zjistí, že je vlastně krásná labuť. Happy end jak vyšitej.

Tak jedem. Z vajíček se klubou káčátka. Pěkně jedno po druhém. Je jich dohromady osm. Matka kachna se jich hned ujme. Jedno káčátko je ale takové jiné. Ostatní káčátka se mu posmívají, že je ošklivé. Káčátko je smutné, že není tak hezké.

Jeho matka se o něho nestará, protože, proč by se měla starat o labuť, a tak ošklivé káčátko po čase zemře (pardon, chcípne). Konec pohádky.

A TADY máte 5 vánočních pohádek, které by byly o mnoho lepší, kdyby v nich hrála Jiřina Bohdalová.

Podobné články

Doporučujeme

Další články