fb pixel Jack Reynolds, muž, který ve sto letech lámal světové rekordy, zemřel – G.cz
Vyhledávání

Jack Reynolds, muž, který ve sto letech lámal světové rekordy, zemřel

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Jack Reynolds, pokořitel a lamač stovky světových rekordů zemřel v rodinném kruhu ve svých sto osmi letech doma v Chesterfieldu. Jackovi se po právu přezdívalo “Centenarian Daredevil” - stoletý odvážlivec.

Jan Studnička
Jan Studnička 28.4.2020, 10:52

Lamač rekordů

Jack na sebe poprvé upozornil ve svých sto dvou letech, kdy se zapojil do řetězové výzvy Ice Bucket Challenge, to byla ta sranda na rozšíření povědomí o amyotrofické laterální skleróze, kterou všichni ve svých videích zapomněli zmiňovat, jestli si pamatuje.

No a o dva roky později si řekl, že přece nebude na stará kolena jen tak dřepět doma a rozhodl se, že na každé další narozeniny zlomí nějaký světový rekord. Když mu bylo sto čtyři, byl zanesen do Guinnesovy knihy rekordů jako nejstarší člověk, který se nechal potetovat. Jeho tetování byl prostý nápis Jacko 6. 4. 1912. O rok později zase zlomil rekord nejstarší osoby, která se kdy nechala svézt na horské dráze. Konkrétně to byla horská dráha Twistosaurus ve Flamingo Land v Severním Yorkshiru. Na své sto šesté narozeniny narozeniny se pro změnu svezl na zipwiru… pochopitelně jako nejstarší osoba v historii. A rok na to se jako nejstarší muž vůbec účastnil natáčení své oblíbené telenovely jako komparzista.

RIP

No jasně, můžete si říct, že ve sto sedmi letech se světové rekordy lámou samy, že jo, ale nic takového si neřeknete, protože přece nejste zrůdy, že. Jack byl takovou lokální celebritou a dvakrát se dokonce ocitl v celonárodní televizi. Britové prostě mají rádi, když něco jezdí na zipwiru. Můžeme být rádi, že Jack umřel dřív, než si ho stihli zvolit za svého premiéra.

Ale teď naprosto vážně, mít tolik energie a chutě do života ve svém věku je vážně něco. Jackova dcera pro ITV řekla, že její otec byl mimořádně inspirativní osobnost a jeho děti, vnoučata i pravnoučata na něj budou s láskou vzpomínat.

A my taky. Na stoletého staříka, který vylezl z horské dráhy a zahrál si v telenovele.

Podobné články

Doporučujeme

Další články