fb pixel J. K. Rowling vydává novou knihu, dostupná je zdarma a online. Čaroděje vyměnila za příšeru jménem Ickabog – G.cz
Vyhledávání

J. K. Rowling vydává novou knihu, dostupná je zdarma a online. Čaroděje vyměnila za příšeru jménem Ickabog

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

J. K. Rowling známe především jako duchovní matku Harryho Pottera a celého jeho světa, britská spisovatelka má ale na kontě řadu dalších knih. Po sérii detektivek se vrátila k žánru literatury pro děti a představila novou knihu jménem The Ickabog. Příběh jako takový vytvořila již před lety pro své vlastní ratolesti. Na podzim vyjde knižně, autorka ho ale již teď postupně zveřejňuje online a zdarma, aby měla dítka co číst v karanténě.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.5.2020, 12:03

Ickabog jde pro tebe!

J. K. Rowling bude už navždy spjata se světem Harryho Pottera, ale to neznamená, že nepíše další příběhy, a že nás "potterheads" nezajímají. Proto nás velmi těší, že britská spisovatelka nyní vydává novou knihu pro děti, a to online a ještě navíc zdarma. Kniha se jmenuje The Ickabog a Rowling na speciálních webovkách zveřejnila první dvě kapitoly. Postupně chce představit celou story, poslední část vyjde 10. července. Na podzim se pak Ickabog objeví i jako fyzický svazek na pultech knihkupectví.

A co to vlastně je, ten Ickabog? Je to příšera, která žere děti a žije ve fiktivní zemi jménem Cornucopie. Té vládne král Fred Nebojácný. Hlavním hrdinou knihy je pětiletý Bert Zářivý a leitmotivy knížky jsou pravda a zneužívání moci. Vpravdě závažná, nadčasová a výchovná témata! Dětští čtenáři se už oblíbené autorce stihli odvděčit - posílají jí ilustrace k příběhu, které Rowling zveřejňuje na svém Twitteru. Několik jsme sesbírali do následující galerie:

Rowling příběh vymyslela již před deseti lety pro své vlastní potomky. Širšímu publiku jej chtěla dopřát již v roce 2007, kdy vyšel poslední díl Harryho Pottera, nakonec se ale rozhodla počkat. Mezi tím napsala román z maloměsta Prázdné místo a pod pseudonymem Robert Galbraith jí vyšla série detektivek, kterou spojuje titulní postava soukromého očka Cormorana Strikea. Do toho vyšlo několik doplňkových "potterovských" knih a rovněž scénář k Harry Potterovi a Prokletému dítěti, ačkoliv to by většina z nás raději zapomněla.

Práce tedy bylo až a až a rukopis Ickaboga tiše vyčkával v šuplíku, až přijde jeho čas. To se stalo nyní a my můžeme říct, že jsme na to vlastně dost zvědaví, i když už nejsme děti. Tedy, alespoň ne podle data narození...

Podobné články

Doporučujeme

Další články