fb pixel J. K. Rowling ho málem nechala umřít: 10 faktů o Ronu Weasleym, který dokazuje, že i zrzci mají duši – G.cz
Vyhledávání

J. K. Rowling ho málem nechala umřít: 10 faktů o Ronu Weasleym, který dokazuje, že i zrzci mají duši

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Chcete se cítit staře? Není problém; Ron Weasley první březnový den slaví 43. narozeniny. Ano, ano, mluvíme o té fiktivní postavě z knížek J. K. Rowling o Harrym Potterovi. No a co?!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 27.2.2023, 00:51

Ten nejlepší

S knihami J. K. Rowling vyrostla celá jedna generace dětí. A právě té je určen tento článek. Je totiž plný zajímavostí o Ronu Weasleym, fiktivní postavě ze světa Harryho Pottera, která by v něm dnes oslavila 43. narozeniny. My máme HP sérii pořád rádi, a tak na ni sem tam s chutí nostalgicky vzpomínáme.

Nejmladší z Weasleyovic dětí - po něm už na svět přišla jen vytoužená dcera Ginny - v knize nedostal tolik prostoru, kolik by mohl, my ale stejně dokázali poznat, že z ústřední trojice je nejlepší. Rozhodně si prošel nejzajímavějším psychologickým vývojem; od trochu zakomplexovaného ňoumy přes žárlivého puberťáka plného hormonů až po statečného mladého muže, který zachránil nejednu situaci a nakonec zcela právem shrábnul Hermionu.

V následující galerii najdete pár zajímavostí, které si z literární předlohy možná už nepamatujete, anebo je autorka ságy fanouškům prozradila až dodatečně...

Jaký Ron, takový Rupert

Nejen Ron, ale i jeho herecký představitel je zdaleka tím nejlepším článkem HP tria. Ačkoliv se herci Rupertu Grintovi vždy dostávalo nejméně mediální pozornosti, rozhodně má z celé party největší herecký talent a vybírá si nejzajímavější projekty. Nebo to je možná právě proto. Zatímco Emma Watson se dala definitivně na dráhu feministické aktivistky a Daniel Radcliffe ze všech rolí nejlépe zahrál part prdící mrtvoly, Grint maká a nechává za sebou skvělé filmy.

Mohli jsme si ho užít ve vydařených komediích Prďoši, Lekce řízení či Moonwalkers a hudebním dramatu o legendárním klubu CBGB. Zbytečně podceněná je televizní satira Umělec Adolf, kde Grint hraje po boku Iwana Rheona, který ztvárnil Adolfa Hitlera v době, kdy ještě chtěl být umělcem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články