Největší socha světa na Bazoši
Podvodníci byli a jsou mezi námi už od pradávna. Jen si například vzpomeňme na na českého profesionálního podvodníka Viktora Lustiga, kterému se podařilo hned dvakrát prodat Eiffelovu věž v Paříži nebo na zmiňovaného Harryho Jelínka. V Indii se vše (nepřekvapivě) podařilo posunout na jiný level, když se objevil neznámý podvodník, který chtěl skrz webovou platformu OLX, což je obdoba našeho Bazoše nebo Aukra, prodat největší sochu na světě. Konkrétně jde o sochu indického politika Sardára Vallabhbháího Paté.
Socha indického politika a zakladatele indického státu byla k prodeji nabízena za v přepočtu „pouhou“ miliardu korun českých. Nutno připomenout, že se jedná o sochu o velikosti neuvěřitelných 182 metrů, která byla odhalena před dvěma lety. A samozřejmě, že tento fiktivní prodej váže k epidemii koronaviru. „Pozor naléhavé! Prodávám sochu jednoty, protože v těchto chvílích jsou velmi důležité peníze pro nemocnice a na zdravotnické vybavení,“ stálo v fiktivním inzerátu, který vzbudil pozorost ve světových médiích.
Podobných vtípků je v Indii víc. Vzhledem k tomu, že se před více než 5 týdny doslova „zastavil“ čas a velká část populace je doma kvůli pandemii, tak se zdá, že se lidé po celém světě nudí a vymýšlí všemožné skopičiny, aby se zabavili. V Indii prý vzrostla kybernetická kriminalita až o 86 %, což dává smysl, když lidé nikam nesmí. V Indii platí zákaz vycházení od 25. března a měl by trvat zhruba měsíc.
V Indii se během pandemie v souvislosti s koronavirem děje mnohem víc prapodivných událostí. Například o víkendu světem obletěla zpráva o tom, že skupina turistů z Rakouska, Izraele, Mexika a Austrálie se rozhodla ve městě Rišikéš navštívit místo, které si oblíbili členové kapely Beatles. Indičtí policisté je přistihli při zákazu vycházení a rozhodli se jim udělit neobvyklý trest. Na policejní stanici museli 500x opsat větu, která zněla: „Nedodržel jsem zákaz vycházení a velice toho lituji.“
Oficiálně je přitom vzhledem k počtu obyvatel nakaženo koronavirem COVID-19 „pouze“ 10 tisíc osob, z čehož zemřelo 350 lidí, což v porovnání s počtem obyvatel České republiky se 6 tisíci nakažených příliš nedává smysl. Skutečný počet nakažených tak bude pravděpodobně mnohem vyšší.