fb pixel Hudba z Harryho Pottera očaruje Forum Karlín: České "potterheads" čeká v září magický koncert – G.cz
Vyhledávání

Hudba z Harryho Pottera očaruje Forum Karlín: České "potterheads" čeká v září magický koncert

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Svět Harryho Pottera obestírá fanouškovský kult, jaký nemá obdoby. Každý nový díl šel rychle na dračku a jednotlivé filmové adaptace vydělaly ohromnou kupu peněz. Letos koncem června to už bude 22 let, co nakladatelství Bloomsburry vydalo spisovatelce Joanne Rowling první část ságy o studentovi školy čar a kouzel. Dobrodružství Harryho Pottera už sice dospělo do svého konce, ale to neznamená, že se nemůžete vypravit do Bradavic. Třeba 8. září 2019, kdy se v pražském Foru Karlín bude konat neopakovatelný koncert hudebních melodií z této slavné série.

Václav Roman
Václav Roman 1.7.2019, 08:10

Slavné filmové melodie ze světa Harryho Pottera

Koncert nazvaný Harry Potter a jeho hudební svět pořádá tým festivalu Film Music Prague a zazní při něm ukázky prakticky ze všech dílů. Přibližně dvouhodinový koncert bude dirigovat Chuhei Iwasaki a účinkovat bude Filharmonie Hradec Králové & chlapecký sbor Boni Pueri. Hudební zážitek budou doprovázet také světelné efekty a projekce.

Program odstartuje podmanivá hudba z filmu Harry Potter a Kámen mudrců, za kterou stojí oscarový skladatel John Williams. Williams hudebně definoval všechny hlavní postavy a zkomponoval hudbu k prvním třem pokračováním. Zde si můžete poslechnout malou ukázku z jeho potterovské tvorby.

John Williams - Hedwig’s Theme

Vystřídali se celkem 4 skladatelé

Ve čtvrtém filmu jej na jeho pozici vystřídal skotský skladatel Patrick Doyle. Jeho skvělá hudební témata můžete slyšet v části Harry Potter a Ohnivý pohár.

Když se v roce 2007 režie slavné bradavické ságy ujal David Yates, začal komponovat hudbu jeho dlouholetý přítel Nicholas Hooper, který má svědomí díly Harry Pottera a Fénixův řád a Harry Potter a Princ dvojí krve. Posledním skladatelem byl Francouz Alexandre Desplat, nositel dvou Oscarů, který dostal na starost finále Harry Potter a Relikvie smrti.

Ale pozor. Vstupenky na jedinečnou událost mizí jako mávnutím kouzelné hůlky. Jejich majiteli se můžete stát přes oficiální webové stránky festivalu. Ceny začínají na 699 korunách, za nejlepší místa pak zaplatíte 1299 korun. Koncert vypukne 8. září 2019 v 19 hodin.

V následující galerii si můžete prohlédnout, jak ústřední trojice herců (Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint) v průběhu natáčení postupně dospívala:

Máte rádi New Order? V říjnu vystoupí kapela z Manchesteru poprvé v Praze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články