fb pixel Hrdina týdne: Káně z Mělníka napadá otravné cyklisty, sejmulo jich už devět – G.cz
Vyhledávání

Hrdina týdne: Káně z Mělníka napadá otravné cyklisty, sejmulo jich už devět

Zdroj: TN.cz

Venku je hezky, což nutí všechny cyklisty vyrážet ven na kole a bránit slušným řidičům v normální jízdě po silnici. U obce Střemy na Mělnicku se proti cyklistům rozhodl bojovat páreček kání, který momentálně vyvádí svá mláďata. V souvislosti s tím začal být samec káněte nebývale agresivní vůči cyklistům, kteří projíždějí kolem. Jeden z cyklistů dokonce musel jet do nemocnice. I proto se „pan Káně“ stává naším hrdinou týdne.

Martin Miko
Martin Miko 26.5.2022, 16:10

Neohrožené káně útočí na cyklisty

Kdyby pan Werich v této době ještě žil, pravděpodobně by napsal citát ve stylu: „Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Tedy pokud nejde o cyklisty, protože to nejsou lidé, nýbrž havěť na silnicích.“ A měl by pravdu. Slušný člověk se už nemůže ani normálně projet autem po městě, natož po vesnici, když mu všude překáží zákeřní cyklisté, kteří se roztahují po silnicích, jezdí vedle sebe nebo se naschvál zařadí doprostřed vozovky. Do toho všeho se nechovají vůbec jako součást silničního provozu, protože se mnohdy rozhodnou například i vjíždět do protisměru apod. Jenže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne... To se prozatím stalo pouze na Mělnicku, kde se proti agresivním cyklistům rozhodlo postavit káně.

Kdesi u obce Střemy totiž při výjezdu z lesa napadá dravé káně pouze cyklisty. Na auta ani chodce přitom neútočí a záměrně si vybírá jen lidi jedoucí na kole. O této události před pár dny informovala ve své reportáži TV Nova, která dokonce vyslala jednoho ze svých reportérů, aby to vyzkoušel na vlastní kůži. Reportér Ondřej Špalek si tak nasadil helmu a úsek na kole projel i s patřičnou výzbrojí (pevná bunda, brýle a rukavice). Útok káněte se mu navíc podařilo zachytit na kameru, protože mu dle očekávání pták zaútočil přímo na hlavu. Tímto způsobem káně napadlo už devět cyklistů, přičemž jeden z nich skončil v nemocnici s lehkým zraněním.

Před nebezpečným kánětem varovala dokonce i samotná obec Střemy, která na webu i na místě útoků umístila varování.

Nicméně mělnické káně se v našich očích stalo hrdinou týdne.

Podobné články

Doporučujeme

Další články