fb pixel Hra tak stará, že by v Miami mohla sama sednout za volant a přejíždět šlapky. GTA: Vice City slaví 16 let – G.cz
Vyhledávání

Hra tak stará, že by v Miami mohla sama sednout za volant a přejíždět šlapky. GTA: Vice City slaví 16 let

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Před 16 lety vyšla legendární počítačová hra Grand Theft Auto: Vice City, kterou vytvořili lidé z Rockstar Games. Podařilo se jim vyvinout fiktivní město, ve kterém se hlavní hrdina Tommy Vercetti snaží získat zpět peníze a drogy, o které byl okraden. Zde je 13 rychlých zajímavostí o jedné z nejúspěšnějších her v historii.

Martin Miko
Martin Miko 29.10.2018, 14:35

Vice City slaví 16 let

1. Počítačové hry Grand Theft Auto: Vice City se prodalo přes 20 milionů kopií po celém světě.

2. Celý příběh hry se odehrává v roce 1986, tedy 15 let poté, co byl mafián Tommy Vercetti zatčen za vraždu 11 mužů a odsouzen.

3. Soundtrack hry je tématicky zasazen do poloviny 80. let, takže je plný písní z té doby. Ve hře zazní například Michael Jackson, Bryan Adams, Frankie Goes to Hollywood, Ozzy Osbourne, Run DMC, Grandmaster Flash, Herbie Hancock nebo Twisted Sister.

4. Tvůrci hry přiznali, že GTA: Vice City je volně inspirováno Scarface, ve kterém si kdysi zahrál hlavní roli Al Pacino. Rezidence záporné postavy Ricarda Diaze je nápadně podobná s domem Tonyho Montany. Ve hře navíc naleznete odkazy na filmy jako Carlitova cesta, Miami Vice, Žít a zemřít v L.A. nebo Rudý úsvit.

5. Hlavní postava Tommy Vercetti byla nadabována americkým hercem Rayem Liottou, který si zahrál v několika kultovních mafiánských filmech. Jedním z nich je například film Goodfellas.

6. Zní to neuvěřitelně, ale celou hru je možné dokončit za pouhých 57 minut.

7. Celkem bylo pro tuto videohru nahráno neuvěřitelných 8 000 řádků dialogů, což je zhruba čtyřikrát více než u předchozí Grand Theft Auto 3.

8. Vice City je fiktivní město, které bylo vytvořeno na základě Miami na Floridě. V tomto městě se dokonce odehrávají 3 hry ze série. Kromě Vice City jde o GTA: Vice City Stories a GTA 1.

9. Město Vice City má zhruba 1,8 milionu obyvatel a zahrnuje celkem 14 čtvrtí. Konkrétně jde o Vice Point, Prawn Island, Leaf Links, Washington Beach, Ocean Beach, Vice Port, Escobar International Airport, Little Havana, Starfish Island, Fort Baxter Air Base, Little Haiti, Downtown, Hyman Memorial Stadium a Dirtbike Track.

10. Chůzí přejdete celé město Vice City za pouhých 13 minut.

11. Vedlejší postavu Averyho Carringtona namlouval nedávno zesnulý herec Burt Reynolds.

12. Kromě klasických střelných zbraní můžete své protivníky zneškodnit například sekáčkem na maso, katanou, golfovou holí, mačetou, kuchyňským nožem nebo motorovou pilou.

13. V prosinci roku 2012 vyšla hra Vice City dokonce na mobilní telefony, takže si ji mohli zahrát i majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android a iPhonů.

A zde je 7 zajímavých věcí, na které se můžete těšit ve hře Red Dead Redemption 2.

Podobné články

Doporučujeme

Další články