Hra o trůny se může jít klouzat: Černobyl je nový hit plný hvězd! Poznali jste v roli politika Ščerbiny doktora Selviga z Avengers? – G.cz
Vyhledávání

Hra o trůny se může jít klouzat: Černobyl je nový hit plný hvězd! Poznali jste v roli politika Ščerbiny doktora Selviga z Avengers?

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Zatímco poslední série Hry o trůny fanoušky tzv. quality TV spíš zklamává, HBO svůj status tvůrce nejlepších seriálů zachraňuje nasazením nového kousku z vlastní dílny. Je jím pětidílná minisérie Černobyl, která popisuje události kolem největší tragédie svého druhu v historii lidstva. Velmi povedené dílo sklízí obdivné kritiky a zásluhu na tom má i hvězdné obsazení. Díky skvělým maskám byste ale jinak slavné tváře možná ani nepoznali. Nebo ano?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.5.2019, 15:54

A nebe zahořelo

Bylo to 26. dubna 1986 v časných ranních hodinách. Nad jadernou elektrárnou Černobyl na severu Ukrajiny se rozsvítilo podivné světlo, to když část objektu začala hořet poté, co během nepovedené technické zkoušky vzrostl tlak páry v jaderném reaktoru, což vedlo k sérii explozí, roztavení jádra a největší havárii takového druhu v historii lidstva. Černobylská tragédie byla něčím, s čím se do té doby nikdo nesetkal a její následky byly zdrcující. Podíl na tom měla i sovětská vláda, která k celé věci přistoupila, no, jako sovětská vláda přistupovala k většině krizí, které si sama způsobila.

O událostech následujících těsně po katastrofě vypráví pětidílná minisérie Černobyl, kterou HBO moudře nasadila do programu i přesto, že její hlavní tahoun, Hra o trůny, ještě běží. Fanoušci fantasy ságy jsou ze závěru vleklého příběhu poněkud rozčarovaní. A ač v Černobylu nejsou k vidění ani prsa, ani draci, je to víc než důstojná náhrada, kteoru si správný seriálový fanda aktuálně může spravit chuť.

Napínavá atmosféra Černobylu vás pohltí, stejně tak je zajímavé dozvědět se o události, která ovlivnila i Československo, něco víc a formou, která baví. Zásluhu na vysokých hodnoceních seriálu mají bezesporu i herecké hvězdy v hlavních rolích - vládu reprezentuje postava Borise Ščerbiny, zástupce tajemníka strany Gorbačova, kterého hraje k nepoznání namaskovaný Stellan Skarsgard, hvězda filmů jako Thor, Mamma Mia, Goyovy přízraky či Nymfomanka.

Part jaderného fyzika a vedoucího vyšetřovací komise Valerije Legasova připadl sledovat Jaredu Harrisovi, kterého si zřejmě vybaví všichni, kdo viděli film Sherlock Holmes: Hra stínů. V roli fiktivní ukrajinské vědkyně Uljany Khomjukové září Emily Watson známá například z Červeného draka.

Aktuálně HBO vypustila první dva díly a zbývají tak ještě tři. Seriál Černobyl za celou redakci vřela doporučujeme, televize díly premiérově uvádí vždy v úterý ve 21 hodin.

A tady se podívejte, na co dalšího se budeme dívat, až Hra o trůny definitivně skončí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články