fb pixel Hra o trůny: 15 zajímavostí o seriálu všech seriálů (I. část) – G.cz
Vyhledávání

Hra o trůny: 15 zajímavostí o seriálu všech seriálů (I. část)

Seriál Game of Thrones se stává mainstreamem. Kdo na něj nekouká, jako by nebyl. Bodejť by ne, nás taky baví. Každý totiž chce alespoň na chvíli uniknout do světa fantazie, nadpřirozených bytostí, králů, královen a draků. Přečtěte si pár zajímavostí, které se k seriálu pojí. A ano, také jsme rádi, že Jon žije! Začínáme.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 4.5.2016, 10:40

1. Výroba železného trůnu trvala dva měsíce. Je vysoký dva a půl metru a osázený stovkami mečů.

2. Zeď noční hlídky je vysoká okolo 213 metrů.

3. Skoro každý poslední výstup v sérii Arye Stark končí větou „Valar morghulis“ (Všichni musí zemřít).

4. Petr Dinklage (Tyrion Lannister) je jediná postava, která se objevila v každém díle 2. série seriálu. Tyrion je též nejoblíbenější postava autora předlohy Georgea R. R. Martina (naše také).

5. Iain Glen (Jorah Mormont) a Kit Harington (Jon Snow) během bojových scén v 5. sérii nevyužili ani jednou kaskadérů. Vše odehráli sami.

6. Některé zvuky vydávané draky Daenerys jsou ve skutečnosti zvuky pařících se želv.

7. Za rok 2015 získal seriál 24 nominací na Emmy, což je nejvíce v historii seriálu.

8. Jack Gleeson, představitel krutého Joffreye Baratheona, je úplným opakem své seriálové postavy. Po skončení natáčení se rozhodl pomáhat různým charitám. Ale hrál to velice přesvědčivě, že?

9. V seriálu není jediná postava, která by se objevila v každém díle (tedy až na 2. sérii viz bod 4).

10. Velkou radost dělá seriál cestovním kancelářím a turistickým agenturám, které profitují z toho, že fanoušci chtějí na vlastní oči vidět místa, kde se seriál natáčel. A tak návštěvnost Islandu či chorvatského Dubrovníku stoupla o 20 %. Oblíbená je též dříve zapomenutá destinace Ouarzazate v Maroku.

11. Přesně 146 amerických novorozeňat dostalo roku 2012 jméno Khaleesi, což v překladu znamená „manželka Khala“, a 21 jich bylo pojmenováno po Daenerys. Ano, Emilia Clarke je velice populární. Není se čemu divit, je neskutečně krásná.

12. Herečka Sophie Turner, představitelka Sansy Stark, je přírodní blondýnka a kvůli roli si nechává obarvovat vlasy na zrzavo.

13. Zvíře podobné zlovlku doopravdy existovalo. Pravlk obrovský vyhynul v Severní Americe teprve před 10 000 lety. Tato nejmohutnější psovitá šelma, jaká kdy žila, byla podobná dnešnímu vlku a dosahovala hmotnosti 50-80 kg. Předpokládá se, že největší jedinci mohli vážit až 100 kg.

14. Koňské srdce, které pojídá Daenerys (Emilia Clarke) během obřadu, bylo vyrobeno z hmoty na gumové medvídky. Takže vlastně mňam!

15. Autor knižní předlohy George R. R. Martin ani nedoufal, že by jeho romány mohly být zfilmované, neboť mu bylo řečeno, že tvoří příliš velkolepá a drahá díla.

Pokud vás zajímavosti k filmům baví, ZDE si můžete přečíst o filmu Deadpool.

Podobné články

Doporučujeme

Další články