Houseparty ve virtuální realitě
Aplikace, které umožňují plynulé videohovory dvěma a více lidem a navíc ještě nabízejí třeba filtry nebo nějaké další vymoženosti, teď mají pré. Karanténa je zlá a touha po tom spojit se s rodinou nebo přáteli sílí každým dnem. Volat se dá přes FaceTime nebo koneckonců přímo na facebookovém Massengeru. Oblíbený je rovněž Zoom.
Zejména v zahraničí se ale v posledních týdnech těší velké popularitě aplikace Houseparty, která se pomalu probíjí i k nám. Funguje na jiném principu než konkurence, a i když je na trhu již několik let, až teď s koronavirovou krizí si na ni lidé začínají vzpomínat.
Jde o to, že v Houseparty telefonujete nejen se svými přáteli, ale komunikace se může rozšířit i o jejich přátele. Takže, pokud jeden z vašich kontaktů zahájí konverzaci, vytvoří tím virtuální místnost, kterou můžete vidět, vstoupit do ní a přizvat další. Totéž mohou udělat i všichni ostatní. Tím pádem se jedná v podstatě o simulaci reálného bytového mejdanu. Součástí aplikace jsou samozřejmě i různé hry, které můžete skupinově zkoušet, jsou tu celkem čtyři, a tak dále. Zní to skvěle, ale zdá se, že to má jeden dost podstatný háček.
VR šmejděníčko, šmejdění
S trochou kreativity si můžete v Houseparty dát skupinovou večeři, maskpárty nebo společně sledovat filmy, otázkou je, za jakou cenu. Na sociálních sítích a diskuzních fórech se začínají množit stížnosti, že po instalaci Houseparty začali lidem chodit oznámení, že se někdo pokusil přihlásit do jejich Instagramu, Snapchatu nebo třeba i do Spotify či Netflixu. Zároveň hlásí, že jim Houseparty nejde zcela odinstalovat.
Jako důkaz lidé přikládají printscreeny oněch bezpečnostních hlášení, společnost, která aplikaci provozuje, se ale vůči všem obviněním ostře ohradila. Na oficiálním Twitteru zveřejnila prohlášení, že hesla svých uživatelů nesbírá a nemá k dispozici žádné přímé důkazy o tom, že by docházelo k hackování jejich účtů. Zároveň přidala obecné doporučení k užívání silných hesel vytvořených pomocí náhodných generátorů.
Takže pokud se k vám už tato vymoženost dostala, buďte opatrní, což byste ale na internetu měli být tak nějak všeobecně, a možná raději používejte léty prověřené stálice. Třeba starý dobrý Skype.