fb pixel Hostil Chaplina i Bushe: Podívejte se dovnitř hanojského hotelu, kde si dali dostaveníčko Kim s Trumpem – G.cz
Vyhledávání

Hostil Chaplina i Bushe: Podívejte se dovnitř hanojského hotelu, kde si dali dostaveníčko Kim s Trumpem

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Okázale luxusní, přesto nenápadný. Tak by se dal charakterizovat hanojský hotel Metropole, ve kterém se koná schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s korejským diktátorem Kim Čong-unem. Romantické místečko pro rokování státníků jsme si důkladně prolustrovali na webových stránkách hotelu a málem nám spadla čelist. Víte, na kolik tu vyjde jedna noc?

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 27.2.2019, 12:30

Hostil Chaplina i Bushe

Už při prvním setkání korejského vůdce s americkým prezidentem se začalo vtipkovat, že se do sebe političtí lídři bezhlavě zamilovali. To je nejspíš ten důvod, proč si pro své další dostaveníčko vybrali tak romantické místo. Hotel v neoklasicistním stylu byl postaven v roce 1901 a svou tvář si minimálně zvenku zachoval až dodneška. Celkem 364 pokojů sice dostalo nový kabát, ale koloniální atmosféra z nich dýchá i nadále.

Noc v nejlevnějším z pokojů vyjde i se snídaní v přepočtu na 8 299 korun, což není až tak moc, když uvážíme, že se jedná o hotel, který kromě Trumpa a Kima v minulosti hostil i Charlieho Chaplina nebo George Bushe. Pokud byste se chtěli hodně rozšoupnout, tak za nejdražší apartmán se snídaní zaplatíte 111 tisíc korun. Pokud máte hluboko do kapsy, upozorňujeme, že v Hanoji se dá ubytovat i v přepočtu za 100 korun se snídaní, ale rozhodně to nebude tak fešácké.

Podívejte se do galerie, jaký luxus si Trump s Kimem užívají:

A tady si přečtěte, jak vzpomíná jazyková lektorka Jana Postlerová na Jiřího Pomejeho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články