fb pixel Hodně bude někde, už na věčnost: Zemřela rázná televizní věštkyně Jolanda – G.cz
Vyhledávání

Hodně bude někde, už na věčnost: Zemřela rázná televizní věštkyně Jolanda

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Tak tady vidíme velký špatný. V sobotu večer obletěla Česko smutná zpráva; zemřela věštkyně Jolanda, která proslula díky už lidovým hláškám a ráznému projevu, který jsme si mohli užívat (nejen) na Ezo TV. Informaci o Jolandině skonu médiím potvrdil její syn David.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 18.1.2020, 18:58

Hoď tam tu sůl!

Kartářka, věštkyně a ikona českého internetu, proslulá Jolanda, zemřela. Smutnou zprávu potvrdil médiím její syn David. "Ano je to pravda. Maminka umřela už včera. Teď jsem v její kanceláři a řeším tu nějaké věci, jak to bude s pohřbem a tak dále," řekl webu Extra.cz.

Jolandin řízný osobitý projev plný náhodně poskládaných slov, které dohromady daly řadu už zlidovělých hlášek, znal díky pořadu EZO.TV, který běžel na TV Barrandov od roku 2011, snad opravdu každý. Ačkoliv tento skvostný kanál plný kvalitního materiálu disponoval hned několika výraznými tvářemi (myslíme na tebe, Vlastíku Plamínku!), právě rázná rodačka z Českých Budějovic byla jeho jakousi neoficiální tváří. Sestřihy jejích specifických vystoupení před několika lety plnily Youtube a komediální stránky na sociálních sítích. V následujícíc galerii najdete výběr našich oblíbených Jolandiných hlášek. Pokud byste rádi nějaké přihodili, napičšte nám do komentářů!

I po skončení televizního vystupování se Jolanda, ačkoliv se trochu stáhla do ústraní, dál věnovala vykládání karet, předpovědím budoucnosti, ale také třeba lámání zlých kleteb. Tento nadpřirozený dar, jak sama vědma prozradila, se v její Olašské rodině dědil z generace na generaci. "Tohle se nedá naučit, tohle je dar, který se u nás dědí už hodně dlouho. Věštila moje maminka, její maminka, tetičky, prostě všichni."

Právě Jolandin původ byl častým tématem jak v diskuzích, tak i přímo v jejím televizním pořadu. Otázka, zda je skutečně pravou cikánskou věštkyní, pálila řadu lidí. Sama Jolanda na ni kdysi odpověděla způsobem sobě vlastním: "Já jsem opravdu cigánka, že jsem bílá. Moje maminka byla taky bílá, můj tatínek byl taky bílej. Máme moje předky, moje rodina jsou všechny bílí."

Ať už to bylo jakkoliv, jednou věcí si nyní můžeme být jistí. Na věčnost tak odešla velká internetová legenda, kterou si ale navždy poneseme v našich srdcích. Na její počest připomínáme náš vlastní novoroční anti-horoskop, kde jsme Jolandě tak trochu zafušovali do řemesla, ačkoliv jejích kvalit samozřejmě nedosahujeme!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články