Hip hop ovládl ceny Grammy: Cardi B všechny rozslzela velkým gestem – G.cz
Vyhledávání

Hip hop ovládl ceny Grammy: Cardi B všechny rozslzela velkým gestem

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Přelomový 61. ročník předávání cen Grammy ovládl hip hop a kritika prodeje zbraní a rasové diskriminace. Hudební večer si však připravil i překvapení mimo oceňované kategorie. První žena v historii, která získala cenu za nejlepší rapové album, Cardi B při děkovné řeči šokovala, když svou cenu věnovala nedávno zesnulému rapperovi Macu Millerovi.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 11.2.2019, 12:12

Hip hop vládne světu

Letošní ceny Grammy přepisovaly historii. Vůbec poprvé totiž získal titul nahrávka roku hiphopový track - This is America od rappera Childish Gambino, který se společně s country zpěvačkou Kacey Musgrave díky čtyřem soškám stal nejúspěšnějším interpretem večera. Childish Gambino, vlastním jménem Donald Glover, si cenu nepřevzal, neboť stejně jako řada dalších rapperů udělování cen Grammy bojkotuje. Naopak zklamaný z večera nejspíš odcházel původně favorizovaný Kendrick Lamar, který z osmi nominací proměnil jen jednu.

Do historie se také zapsala rapperka Cardi B, která jako první žena získala cenu za nejlepší rapové album roku. Při děkovačce se postarala o velmi sladký moment, který nenechal jedno oko suché. "Četla jsem, že rodina Maca Millera řekla, že pokud nevyhraje, chtějí, abych vyhrála já. Takže bych chtěla tuto cenu sdílet s tebou, sr*či! Odpočívej v pokoji," poslala pozdrav svému zesnulému kolegovi a za své gesto sklidila obří ovace ve stoje. A to nebylo jediné překvapení. Během večera, který moderovala Alicia Keys, se na pódiu dokonce objevila i bývalá první dáma Michelle Obama.

Zajímá vás, kdo letos zabodoval? Podívejte se do galerie na oceněné v hlavních kategoriích.

A tady si přečtěte, jak chce Babišova vláda zaplatit od živnostníků zjednodušování odvodů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články