Už znáte Donalda Glovera? Miluje ho celá Amerika. Tady je 5 důvodů, proč byste ji v tom měli následovat – G.cz
Vyhledávání

Už znáte Donalda Glovera? Miluje ho celá Amerika. Tady je 5 důvodů, proč byste ji v tom měli následovat

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vyrůstal v rodině adventistů sedmého dne, takže se nejdřív herectví musel věnovat tajně. Nakonec si ale Donald Glover šel za svým, teď je mu 34 a aktuálně asi neexistuje nikdo, koho by Amerika milovala víc. Tina Fey o něm prohlásila, že "své generaci vrátil víru, že člověk může být, čím chce a taky to může kdykoliv změnit", magazín Time ho zařadil do stovky nejvlivnějších lidí světa. Proč je tenhle herec, rapper a cenami ověnčený scenárista tak moc v kurzu?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 14.5.2018, 08:11

1. Childish Gambino a hlavně This is America

Jedno z Gloverových altereg, to hudební, je Childish Gambino, takže fanoušci rapu už vědí. Pod tímhle pseudonymem vydal Glover tři studiová alba a v lednu letošního roku potvrdil, že pracuje na poslední desce, kterou jako Gambino světu předhodí. Aktuálně všechny odrovnal klipem k This Is America (ten má za týden přes 99 milionů zhlédnutí). Podívejte se na něj tady a uznejte, že od toho fakt nejde odtrhnout oči:

Kromě toho, že Glover je v klipu neuvěřitelně charismatickou, polonahou a tancující senzací, je ve videu perfektní symbolika rasismu, ozbrojeného násilí, pokřiveného vnímání zábavy a dalších věcí, které jsou s životem ve Spojených státech dlouhodobě spojené.

2. Lando Calrissian, kterého můžete mít rádi

Pokud patříte mezi fanoušky Star Wars, tak víte, že už brzy půjde do český kin Solo, film stojící mimo linku hlavní SW série a popisující mládí Hana Sola. Zatímco doposud byl Solo s tváří Harrisona Forda miláčkem, jeho nový představitel, herec Alden Ehrenreich, fanoušky příliš nedojímá. Koho si ale už z trailerů stihli zamilovat, to je mladý Lando Calrissian, jehož ztvární právě Glover. Že bychom tohohle zrádce, co předhodil Hana k zalití do karbonitu, mohli konečně začít mít rádi?

3. Seriál Atlanta

Nejlepší současný americký seriál, na tom se shodují diváci i kritici. Atlanta je čistě Gloverovým dítkem, napsal scénář a zahrál si hlavní roli (za obojí byl oceněn Zlatými glóby). Desetidílná první série o dvou bratrancích, co se snaží protlouct na atlantské rapové scéně, běžela v roce 2016 a po odvysílání prvních několika epizod byla okamžitě obnovena i pro řadu číslo dvě, která se vysílá právě teď

4. Jeho stand-upy

Než přišla Atlanta a velké filmové role, začínal Glover jako scenárista komediálního seriálu Studio 30 Rock. Kromě toho, že má velký autorský komediální talent, dokáže být vtipný i před kamerou, a to mimo jiné také díky tvárnému obličeji. Komedii má Glover prostě rád, a tak se občas věnuje i stand-upům. Ty už necháme mluvit samy za sebe:

5. Je to nerd jako my všichni

Kromě toho, že hraje ve Star Wars, je Glover dlouhodobým fanouškem Spider-Mana. Když Sony točil Amazing Spider-Mana, bylo to velké zklamání, že Glovera nikdo neobsadil, a to dali fanoušci marvelovek najevo i v internetových diskuzích. Na to konto Glover získal roli Milese Moralese ve filmu Spider-Man: Homecoming. Morales v komiksech převezme úlohu pavoučího superhrdiny poté, co Peter Parker zemře. Takže tak.

A tady 10 spoiler-free zajímavostí o nejnovějších Avengers.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články