HBO natočí nový seriál ze světa Hry o trůny: tohle jsou 4 příběhy, které bychom v prequelové sérii rádi viděli – G.cz
Vyhledávání

HBO natočí nový seriál ze světa Hry o trůny: tohle jsou 4 příběhy, které bychom v prequelové sérii rádi viděli

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

I když nás čeká poslední série Hry o trůny tak, jak ji známe, zdá se, že HBO s fantasy světem G. R. R. Martina ani zdaleka nekončí. Již před časem televize oznámila záměr natočit samostatné spin-offy, novinkou je pak zpráva o úplně novém seriálu, který by měl být dějově zasazen tisíce let před události, které v pořadu sledujeme nyní. HBO si objednala pilotní díl u populární a velmi schopné scenáristky Jane Goldman a pokud to klapne, máme pro ni hned 5 nápadů, které příběhy z historie Západozemí bychom rádi viděli.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.6.2018, 12:34

1. Příchod Prvních lidí

Zčásti je to historie, zčásti legenda. Jak se Západozemí vlastně objevilo? Asi 12 tisíc let před tím, než do něj dorazila Aegon Targaryen s cílem kontinent si podmanit, prošli tzv. První lidé přes most zvaný Ruka Dorne. První lidé byli imigranty z Essosu, v nové zemi ale narazili na její původní obyvatele - nelidské Děti lesa, národ, jehož moudří ovládali magické schopnosti. Mezi dvěma zcela odlišnými rasami samozřejmě vypukla zuřivá válka, která trvala dva tisíce let, skončila ale dohodou. Dětem připadly hluboké lesy, zbytek země zůstal lidem, kteří se zavázali nekácet posvátné stromy. První lidé zároveň převzali některé ze zvyklostí Lesních dětí, například používání vran ke komunikaci.

2. Dlouhá noc

Zhruba 8 tisíc let před Robertovým povstáním přišla na Západozemí krutá zima známá jako Dlouhá noc. Obyvatelé země hladověli, protože pole byla pohřbena pod metry sněhu. Mnohem hroší pro ně ale byli tzv. Bílí chodci, nelítostné bytosti bez emocí, které zabíjely vše živé, co jim přišlo do cesty. Zároveň dokázali mrtvé oživovat a vytvářet si z nich armádu. Dlouhá noc skončila zahnáním Chodců do země věčné zimy a stavbou Zdi, která je tam měla udržet, a zformováním Noční hlídky.

3. Aegon Dobyvatel

Příběh o tom, jak bělovlasý Aegon I., první král Sedmi království, zakladatel dynastie Targaryenů, dorazil se svými sestrami-manželkami do Západozemí na hřbetě draka a podmanil si většinu území, by byl výborným námětem pro prequelovou sérii, které by zároveň hladce navázalo na závěr současné Hry o trůny, který, ať to dopadne jakkoliv, se zkrátka bude točit kolem Daenerys a Jona Sněha aka dalšího Aegona Targaryena.

4. Robertovo povstání

Láska Rhaegara Targaryena a Lyanny Stark, do které zasáhl žárlivý Robert Baratheon, a rozpoutal tak povstání, které vedlo ke svržení šíleného krále Aeryse Targaryena a potažmo k událostem seriálu Hra o trůny, který sledujeme nyní. Story, kterou skrze vyprávění postav a flashbacky známe trochu, ale určitě ne úplně, by z hlediska sledovanosti dávala asi největší smysl, neb je fanouškům nejbližší.

A tady 5 prokecnutých věcí, co víme o 8. sérii Hry o trůny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články