fb pixel HBO Max uvede Justice League v prodloužené verzi. A my se ptáme: "Pane Bože, za co?" – G.cz
Vyhledávání

HBO Max uvede Justice League v prodloužené verzi. A my se ptáme: "Pane Bože, za co?"

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Justice League v prodloužené verzi? Ano, bude! Nová streamingová služba HBO Max ještě nezačala vysílat, už teď ale ohlásila, že v roce 2021 hodlá vypustit tzv. "The Snyder Cut", což, jednoduše řečeno, je režisérská verze komiksového filmu z roku 2017. Otázkou ale je, proč bychom to my měli chtít vidět.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.5.2020, 11:34

Justice League 2.0

27. května vyrazí do boje s Netflixem, Hulu či Amazon Prime další streamingová služba - HBO Max. Nabídne 10 tisíc hodin obsahu z produkce Warner Bros. a HBO, což je super, ale bude o něco dražší než Netflix a dvojnásobně dražší než třeba Disney+. Na druhou stranu, Netflix stojí dvě stovky měsíčně, takže...

Každopádně! HBO Max se ještě ani nerozběhla, ale už teď láká potenciální zákazníky na to, co chystá. V roce 2021 uvede tzv. The Snyder Cut, což je režisérská verze komiksové adaptace Justice League z dílny Zacka Snydera. Fanoušci DC Comics a DCEU vědí, že se na to váže kampaň na sociálních sítích, která dlouhodobě běží pod hashtagem #ReleaseTheSnyderCut. Podporují ji i hlavní hvězdy snímku, třeba Gal Gadot nebo Henry Cavill a jejím cílem je donutit studio Warner Bros., aby vypustilo režisérovu vizi Justice League na veřejnost. To se nyní povedlo a my prodlouženou verzi konečně uvidíme. Snímek by měl nabídnout asi šest nových postav, jinou potitulkovou scénu a trochu pozměněné efekty.

Zack Snyder miluje komiksy a ještě raději je adaptuje pro stříbrné plátno. Jako tvůrce zbožňuje filtry, stylizovanou výpravu a hodně, hodně efektů, takže to dává smysl. V roce 2009 navíc poměrně slušně zfilmoval nezfilmovatelnou modlu komiksových fanoušků, Watchmeny Alana Moorea, což v žánrových nadšencích i v samotném Snyderovi zaselo semínko představy, že Zack Snyder je šikovný režisér komiksových filmů.

Každý další Snyderův komiksový film ale víc a víc odhaloval, jak bolestného omylu jsme se všichni dopustili. V roce 2013 se režisér zasloužil o znovuzrození Supermana. Jeho Muž z oceli byl sice nuda, ale aspoň to mělo skvělého záporáka - generála Zoda- kterého hrál neméně skvělý Michael Shannon. A pak přišel Batman vs. Superman a... asi nikdo z nás do té doby netušil, že něco může být tak strašné, že Ben Affleck jako herec na tom bude tím zdaleka nejlepším...

Po tomhle fiasku bylo jasné, že ani Justice League nebude nic moc - a skutečně! Snímek z roku 2017 byl jen dalším potupným hřebíčkem do rakve, v níž je pohřbená snaha DC Comics dohnat Marvel a jeho MCU. A fakt, že se nyní dočkáme režisérské verze, na tom, obáváme se, nic nezmění. Ano, je pravda, že po dotočení filmu musel Snyder od projektu odstoupit z osobních důvodů (zemřela mu dcera) a jeho místo v postprodukci zaujal Joss Whedon, na druhou stranu ale Whedon není u filmu uveden jako režisér, protože drtivá většina toho, co jsme viděli, je Snyderova práce. Takže se obáváme, že nová varianta snímku bude jen o několik desítek minut delší utrpení.

Ony ty režisérské verze někdy dávají smysl - třeba Společenstvo prstenu tak, jak by si ho přál vypustit Peter Jackson, dává skoro větší smysl než to, co šlo v roce 2001 do kin. Rozhodně odhaluje víc z kouzelného světa J. R. R. Tolkiena. Jindy je to ale prostě jenom tvůrčí onanie, která divákovi vlastně nepřináší nic nového a původní film spíš zničí - to se stalo třeba Jamesi Cameronovi s Terminátorem 2. Ta čtyřminutová snová sekvence? Ne, díky.

Na druhou stranu, pokud se rádi díváte na filmy, které vás fyzicky bolí a po jejichž závěrečných titulcích chcete pobodat buď sebe, nebo toho, kdo je stvořil, takový double feature režisérských verzí Batmav vs. Superman a Justice League je to pravé pro vás. Několik hodin sadistického mučení přímo na vaší obrazovce a z pohodlí vašeho obýváku. No co může být lepšího?

Podobné články

Doporučujeme

Další články