fb pixel Batman vs. Superman a pár dalších filmů, které si rozhodně nezaslouží váš čas – G.cz
Vyhledávání

Batman vs. Superman a pár dalších filmů, které si rozhodně nezaslouží váš čas

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Po planetě se šíří smrtící virus. Proto nemá smysl ztrácet čas zbytečnostmi a každá hovadina, u které strávíte dvě až tři hodiny najednou, bolí stokrát tolik. Jednu takovou dávají dne ve 20 hodin na Nova Cinema. Jmenuje se Batman vs. Superman. Nestojí to za to. A to vám říkám já, Batman fanboy.

Jan Studnička
Jan Studnička 10.3.2020, 18:43

Batman vs. Superman: Úsvit krachu

Po úspěchu Marvel Cinematic Universe chtělo každé velké filmové studio svoje vlastní univerzum. Těch pokusů bylo několik, ale nikdo neměl našlápnuto tak jako Warner Bros. se svým DC Universe. Pochopitelně, když vidíte úspěšnou sérii propojených filmů o komiksových superhrdinech a sami vlastníte práva na takové legendy, jako jsou právě Batman nebo Superman, musíte to zkusit.

Celá ta věc odstartovala Mužem z oceli, potemnělým supermanovským příběhem. Man of Steel nebyl taková pecka, jakou jsme všichni čekali, ale… ušlo to. A tak nějak jsme předpokládali, že až se na scéně objeví Ben Affleck v netopýřím obleku, všechno bude v pořádku. Spoiler alert, nebylo.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti je film prolezlý logickými trhlinami v ději, nesmyslnými dialogy a scénami, které úplně popírají smysl celého snímku. Nejslavnějším momentem je pochopitelně “Martha-moment”. Pokud jste ještě neměli tu čest a chcete ten film vidět, radši přeskočte na další odstavec, ať vám nevyzradíme konec filmu, ale… vážně, koukat na to nepotřebujete.

OK, Martha-moment je scéna, kdy se Batman, který se dvě a půl hodiny snaží zabít Supermana, dozví, že jejich mámy měly stejné jméno a tudíž se logicky s mimozemšťanem z Kryptonu stanou nejlepšími kamarády. Nejhorší je, že ta scéna by dávala smysl, kdyby k ní film vedl. Kdyby Batman, tak jako v komiksu, nikdy nikoho nezabil a tahle věc z vesmíru by byla první, které je odhodlán vzít život, a pak by se dozvěděl, že má matku, stejně jako měl on… to by byl silný moment, ale Netopýr to jednak celou dobu ví a jednak celý film vraždí lidi nalevo napravo.

V tom filmu se najde pár super momentů, ale obecně nestojí za zhlédnutí. Co hůř, jeho jemně řečeno rozpačité přijetí způsobilo přepisování a přetáčení následujícího filmu Justice League, která právě kvůli nešikovným úpravám pohřbila celou sérii.

Tři hodiny nudy

Ne, Batman vs. Superman není nejhorší film historie, i když vás možná internet přesvědčoval o opaku. Obecně se neví, co je nejhorší film vůbec, i když ho desítky nadšenců hledají. Třeba youtuber IHE má leta běžící sérii “Search for the Worst”, ve které hodnotí nejhůř hodnocené filmy na IMDB. Desítky tisíc lidí by zase přísahaly, že je to The Room, přestože ten film viděli už milionkrát.

Takže se nechceme pouštět do hodnocení toho, co jsou nejhorší filmy, jenom vám sem dáme pár tipů na ty, které vám někdo může nutit, ale vy byste neměli podlehnout. Protože filmy, které najdete v naší galerii, si prostě nezaslouží váš čas. Jsou zybtečně dlouhé na to, jak málo toho vlastěn obsahují. Nenechte se zmást. My víme, o čem mluvíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články