fb pixel GLOSA: Rouška je módním hitem Česka: Zbytečná ochrana, ve které budete vypadat jako idiot – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Rouška je módním hitem Česka: Zbytečná ochrana, ve které budete vypadat jako idiot

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

V Česku vypukla panika kvůli obavám z čínského koronaviru, takže se nemůžeme divit, že články na toto téma patří mezi nejčtěnější, takže o tom píšou v podstatě všechna média a předhánější se mezi sebou o tom, kdo celou situaci víc vyhrotí a veřejnost víc vystraší. Do toho všeho se Češi rozhodli vykoupit v lékárnách všechny roušky a respirátory. Dokonce v nich chodí i nakupovat do Kauflandu...v Mostě.

Martin Miko
Martin Miko 27.1.2020, 16:13

Češi na pokraji zhroucení

Zkuste zajít do supermarketu v severočeském Mostě a při nákupu se budete asi velmi divit. Desítky nakupujících totiž vyráží do obchodu s rouškou na obličeji. Důvodem je absurdní panika, která probíhá v Česku kvůli čínskému koronaviru. Češi se rozhodli, že se před virem z druhé strany planety ochrání tak, že vykoupí všechny roušky a ústěnky v zemi. To určitě potěší všechny výrobce těchto zdravotnických pomůcek, nicméně my si myslíme, že by měli zajít k psychiatrovi a nechat se vyšetřit.

Lidé v Česku byli sice z mnoha stran odborníků a expertů upozorněni na to, že se prozatím Česko ani Evropa bát nákazy nemusí, ale bylo to marné. Z roušky se stal nový módní doplněk, po kterém touží každá hysterická a zmanipulovaná osůbka s vysokou školou života. Podle tuzemských výrobců roušek prý v posledních dnech stoupla poptávka po rouškách čtrnáctkrát. Tuto módu Češi okoukali ze záběrů z Číny, které zahlédli ve zprávách na Nově. My pevně věříme v to, že v roušce bude Rey Koranteng uvádět dnešní Televizní noviny.

Co se týče roušek, lidé by si měli uvědomit, že fungují na fázi placebo efektu. Běžná rouška totiž po několika minutách užívání navlhne, čímž přestane plnit svou funkci, takže jí mají lidé na sobě jen pro „úlevu“, jak kdysi upozornil v České televizi známý epidemiolog Rastislav Maďar. Jestli se chcete doopravdy ochránit, tak byste měli nosit respirátory proti virům, které mají filtr. Jenže ty v současné době neseženete, protože jsou vyprodané. Takže máte smůlu. Kdyby se ovšem takto chovali lidé i při vyhlášení běžné chřipkové epidemie, tak by to bylo naprosto skvělé. Ubylo by nemocných a lidé by nekašlali a nekýchali ve veřejných dopravných prostředcích.

Nyní se navíc nacházíme v období chřipkový epidemií, takže všichni s chřipkou a rýmičkou, kteří si dali oběd v asijské restauraci nebo si objednali balíček z AliExpress, budou panikařit s tím, že mají určitě koronavirus. A největší problém na tom všem celém je, že i když se to snažíte ignorovat a neřešit, tak vám to s obavami v očích připomene vaše matka při rodinném obědě.

Díky mediální masáži ze strany českých médií jsme se dozvěděli, jak jsme lehce manipulovatelní. Vzpomeňme na rok 2004 a koronavirus SARS, který se nakonec dostal do 30 zemí, nakaženo bylo přes 8000 lidí a zemřelo kvůli němu 774 osob. V Česku se tehdy neobjevil žádný případ nakaženého člověka SARSem.

Češi by se měli mnohem více bát běžné chřipky, protože ta zabila a stále vydatně zabíjí mnohem víc lidí. Z celosvětového hlediska můžete počítat s tím, že na následky chřipky zemře až 2000 lidí z každých 10 milionů lidí. To v překladu znamená, že ročně může na chřipku zemřít na světě až půl milionu lidí. To je šok, že ano?

Podobné články

Doporučujeme

Další články