GLOSA: Prostřeno jako poslední totem reality shows v Česku: Když už nevíte co, hoďte tam bizarního youtubera Aleše Bejra – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Prostřeno jako poslední totem reality shows v Česku: Když už nevíte co, hoďte tam bizarního youtubera Aleše Bejra

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Oblíbenému pořadu TV Prima Prostřeno! pravděpodobně klesá sledovanost, jinak si angažování šíleného kulturisty a youtubera Aleše Bejra v aktuálních dílech neumíme vysvětlit. Po zkouknutí pondělní epizody musíme veřejně konstatovat, že nic hloupějšího tu nebylo od doby, kdy se Kazma rozhodl, že si z pořadu udělá legraci tím, že do něj nastrčí inkognito herce Karla Ondrku.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 29.5.2019, 12:10

Zbytečný výstup Aleše Bejra

Prostřeno! je pro Primu to stejné, co je pro Novu Výměna manželek. Tato oblíbená gastronomická show nás na televizních obrazovkách provází už 9 let a dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější pořady této komerční televize. Princip je jasný. 5 soutěžících se snaží navzájem pohostit jeden druhého u sebe doma a ukázat všem, kdo je nejlepším kuchařem a hostitelem v jedné osobě. Na konci každého dne probíhá hlasování, na konci týdne se to sečte a ten, kdo má nejvíc hlasů, si odnese výhru 60 tisíc korun.

Zní to samozřejmě jako klasická kuchařská soutěž, jenže v ní nejde tak úplně o vaření. Spíš se jedná o jakousi sociální sondu do duše českého člověka. Jeden týden můžete nahlédnout do domácnosti romské rodiny, další zas vidíte, jak to chodí u muslimů a jindy pro změnu poznáte, jak to vypadá v domovech, kde se vůbec neuklízí. Produkční tým toho pořadu se v rámci castingu samozřejmě snaží vybírat bizarní a konfliktní osobnosti, aby se něco dělo.

Pořad musí být atraktivní pro televizního diváka, takže se čas od času dočkáme nastrčeného herce, který má v lidech vyvolat překvapení, naštvání nebo pocit, že se nachází v jiné galaxii. Takovýmto „hrdinou“ pro tento týden se stal nevyzpytatelný psychopat a nakorbený youtuber Aleš Bejr, který se dokáže nacpat snad do každého pořadu nebo seriálu, který vás napadne. Namátkou si vzpomeneme na druhou sérii seriálu Rapl, kde si zahrál fitnessáka nebo na reality show MasterChef, kde nám za něj bylo trapně.

Otázkou je, proč to, jako v případě Bejra, musí občas být až takový extrém. Tvůrce k tomu pravděpodobně vede vidina nějakého extra šíleného výstupu. Estrádní svalovec se teď bude celý týden promenádovat po cizích bytech v extravagantních oblečcích a sám své hosty nakrmí fitness stravou. Nepozve si je domů, ale na chatu a předloží jim pravděpodobně kuřecí prsíčko na přírodno se suchou rýží a bizarní předkrmy v podobě studené bílé proteinové polévky. A jako zábava bude samozřejmě turnaj v páce. Ha ha ha, to bude švanda.

Mysleli jsme, že 90. léta už dávno skončila. Fanouškům Primy se tento nápad samozřejmě nelíbí a dávají to jasně najevo v komentářích na Facebooku. Jenže příští týden už budou opět jiní soutěžící a my Bejra zapomeneme, protože se v Prostřeno! objeví Rom s vysokou školou nebo muslimka, co má ráda bůček. Však víte, jak to je.

A zde se dozvíte, že řecký jogurt vyráběný v Česku už nebudeme moct označovat jako řecký jogurt, protože není z Řecka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články