fb pixel GLOSA: Nechte dětem maso! Potomci veganských rodičů chtějí šunku, tak proč je krmí sójou? – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Nechte dětem maso! Potomci veganských rodičů chtějí šunku, tak proč je krmí sójou?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Věděli jste, že rodiče, kteří jsou vegetariáni a vegani, zakazují svým dětem jíst maso? Dokonce své děti posílají do mateřských škol s oznámením, že jejich dítě je také vegetarián, a proto nebude jíst stejné jídlo jako všichni ostatní, což se dlouhodobě ukazuje jako problém. Nemělo by se dítě samo rozhodnout, jestli mu chutná víc šunka než tofu, teprve až z toho bude mít rozum?

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 9.6.2021, 18:48

Děti chtějí maso

Dnešní doba se posunula za hranici únosnosti. Vegani a vegetariáni rozhodují o životech svých blízkých, aniž by si uvědomovali následky. Jen si vzpomeňte na náš nedávný článek, který upozorňoval na to, že vegani krmí své masožravé miláčky drcenou sójou a kukuřicí, čímž jim mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Odpůrci masa se však rozhodli škodit i svým potomkům, tudíž jim ve stádiu vývoje nedávají maso ani živočišné výrobky a nahrazují je mákem a tempehem, což je podle mnoha odborníků na zdravou výživu pro malé děti nebezpečné. Vegetariánští rodiče totiž srovnávají svoje potřeby s potřebami svých dětí, takže jim maso nedávají, protože se na internetu dočetli, že maso je nahraditelné. Jenže zapomínají na tuky, bílkoviny a hlavně cholesterol, který se v mase nachází.

A teď si představte, že tito vegetariánští nebo veganští rodičové se rozhodnou poslat své dítě do běžné školky s tím, že odmítnou, aby děti dostávaly standardní stravu připravovanou školním zařízením. Jako alternativu nabídnou, že dítěti zajistí pravidelnou stravu v podobě vlastního jídla v krabičce. Školky však musí tuto variantu odmítnout, protože to neprojde přes hygienické předpisy. Takže co teď? Kde je poptávka, je samozřejmě i nabídka, takže se nemůžeme divit, že například v Praze vznikají soukromé školky, které poskytují dětem vegetariánskou, veganskou, a dokonce i vitariánskou stravu. Je tohle všechno ale správné?

Neměly by existovat instituce, jež podporují negramotné rodiče v odepírání masa svým malým potomků, kteří z toho ještě sami nemají rozum. A rodiče by se k tomu měli postavit rozumně, protože i oni sami přestali jíst maso v dospělosti a na základě vlastního rozhodnutí. Proč neumožní totéž svým dětem? Je dost možné, že jim ničí zdraví. Ono je totiž poměrně náročné i u dospělého jedince vytvořit ideální bezmasý jídelníček takovým způsobem, aby byl vyvážený a člověku něco nechybělo. Když dítě okradete o základní živiny a nahradíte je sójou, tak to rozhodně dobré není.

Vsadíme se, že kdyby dali tito supermorální vege rodičové ochutnat svému dítěti kus masa, s radostí by ho na 99 % snědlo.

A zde vás překvapí, co všechno jsou lidé schopni udělat kvůli mobilnímu telefonu iPhone.

Podobné články

Doporučujeme

Další články