fb pixel GLOSA: Konec bramborového salátu je za dveřmi! Vánoční pokrm bohů nám przní antimajonézoví fanatici – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Konec bramborového salátu je za dveřmi! Vánoční pokrm bohů nám przní antimajonézoví fanatici

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Bohužel, i když jsme loni bili na poplach, naše nejhorší obavy se naplnily. I letos je hlavní pilíř českých Vánoc, bramborový salát, též zvaný brsalát či brsal, pod útokem zvrácených fanatiků a jejich pošahané představy moderních progresivních pokrmů. Ale my raději zhyneme, než abychom to dopustili!

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 24.12.2019, 08:13

Pokrm bohů v ohrožení

Bramborový salát. Jídlo jídel. Pokrm bohů, který jíme na oslavu narození samotného Ježíše Nazaretského. Studený, leč lahodný jako hřejivé objetí od bližního tvého. My, milovníci nejlepšího salátu ze všech, se celý rok těšíme, až si budeme moct dát na svátky pořádnou porci této nádherné gastronomické symfonie brambor, majonézy a vajec na tvrdo. Je jasné, že se na konečné podobě tohoto pokrmu nemůžeme shodnout na plných 100 % - salát mojí maminky je prostě trochu jiný než ten od tvé babičky, ale kdo jsem já, abych tě soudil? Vždy si nakonec podáme ruce, a i když nesouhlasím, že vaše rodina dává do salátu nakládačky, jsi pro mne bramborový bratr. A tak to má být.

Nicméně, v posledních několika letech se nám tu rozšířil takový velice ošklivý trend bandy záškodníků, kteří se rozhodli zničit jednu z nejposvátnějších vánočních tradic vůbec. Již loni jsme burcovali, že konec bramborového salátku tak jak ho známe je na spadnutí. Ručičky hodin ukazují za pět dvanáct a jestli toto šílenství nezastavíme teď, tak můžeme příští rok rovnou zrušit celé Vánoce – poslední, nechť prosím v kostelech zhasne, děkujeme.

Kdo jsou tito zloduši, bezcharakterní bestie, které chtějí zničit náš způsob života, naše zvyky? Skupina samozvaných gastronomických „expertů“, kteří ve své nezlomné pýše pohlížejí shora na naše staletími prověřené tradice a recepty. Zaslepeni svými fanaticky zrůdnými nápady produkují pak tito lidé odporné a nepoživatelné náhražky, které se nestydí zvát bramborovým salátem, byť z hlediska chuti je čirou urážkou srovnávat jejich prapodivné nelidské experimenty s původním jídlem.

Nějakou chytrou hlavu třeba napadlo odstranit z bramborového salátu majonézu a nahradit ji jakousi rostlinnou náhražkou. Byl by snad Shakespearův Hamlet stále Hamletem, kdybychom z něj odstranili titulní postavu dánského prince? Byli by snad Beatles stále Beatles, kdybychom Ringo Starra nahradili automatickými bicími? Proč měnit dokonalost za pouhou imitaci? Ještě horší jsou pak nápady na „zdravý salát“, který je zcela bez „omáčky“ – komu se chce jíst samotné studené brambory? Pokud patříte mezi tyto bezmajonézové fanatiky, měli byste zvážit hospitalizaci na psychiatrii.

Raději smrt než bílý jogurt

Část těchto „inovátorů“ se pak rozhodla naše milované jídlo doslova znásilnit takovou nepatřičností, jako je bílý jogurt. Vedle této barbarské patlaniny nevalné chuti, která zcela pošlapává vánoční svátky, vypadá Zápotockého projev o přeměně Ježíška na Dědu Mráze jako nevinný žert. Nacisté se z Čechů pokoušeli Vánoce dostat 6 let a neuspěli. Komunisté pak celých 40 let a také pohořeli. Ale jak se zdá, vegani a jiní volnomyšlenkářští šílenci nakonec uspějí tam, kde dvě zvrácené ideologie selhaly.

O bramborových salátech z červené řepy, které některé nenávistné weby v posledních letech propagují, raději ani nezačínáme. Co vypadá jako hromada vyvržených vnitřností asi i jako hromada vyvržených vnitřností bude chutnat a nesnažte se nás přesvědčit o opaku. Čas se skutečně krátí a nechceme vás strašit. Prosíme, užijte si letos bramborový salát jako nikdy předtím, snažte se vychutnat si všechny jeho tóny i podtóny a dobře si je zapamatujte. Jednou o nich budete s pláčem vyprávět svým dětem. Protože konec bramborového salátu se blíží. Nechť má s námi se všemi Bůh slitování!

Podobné články

Doporučujeme

Další články