Útok na tradiční hodnoty: plamenná obhajoba bramborového salátu, do kterého rozhodně nepatří jablka, ananas ani chřest – G.cz
Vyhledávání

Útok na tradiční hodnoty: plamenná obhajoba bramborového salátu, do kterého rozhodně nepatří jablka, ananas ani chřest

Vánoční tradice to mají v dnešní uspěchané době těžké. Olovo se dnes již ze zdravotní důvodů nelije a kdo se chce v éře Metoo líbat dívky pod jmelím, tak ať si nejdřív sežene dobrého právníka pro případné trestní oznámení. Jestli je ale nějaká tradice svatá, tak je to bramborový salát. Zdá se ale, že i tato poslední tradiční hodnota má v současnosti namále.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 19.12.2018, 14:46

Bramborový salát - poslední tradiční hodnota?

Bramborový salát všichni milujeme. Milujeme ho s řízkem, s kaprem, ale i jen tak samotný – nejlépe, když se vrátíme večer před Štědrým dnem domů z poslední předvánoční pitky a v lednici na nás čeká mísa či vana uleželého salátku, který nás přímo vyzývá, abychom se do něj, tady a teď, pustili holýma rukama. Což většinou uděláme. Samozřejmě, každá rodina má svůj vlastní recept, takže se salát dům od domu trochu liší – každý uzná, že recept vaší pratety má taky něco do sebe.

Bohužel, v dnešní prapodivné době má i tradiční bramborový salát namále. Skupinka záškodníků se rozhodla ve jménu jakéhosi zrůdného pokroku a cizáckých ideologií zničit nejsvatější vánoční jídlo. Zatímco náš tradiční bramborový salát v sobě snoubí krásnou gastronomickou harmonii ingrediencí od majonézy přes vejce na tvrdo až po ty nejjemnější brambory, jaké měli v lokální samoobsluze, nový cizácký bramborový salát (lze-li tomuto kulinářskému paskvilu vůbec tímto posvátným jménem říkat) vám svým složením způsobí leda tak žaludeční katar.

Ananas v bramborovém salátu nechceme

Začalo to jablky v salátu - říkali nám, že je to prý jen malá změna, jinak zůstává vše při starém. Tak jako nám za dřívějších dob vnucovala komunistická diktatura Dědu Mráze, tito samozvaní inovátoři nepřestali a začali přidávat do bramborového salátu plejádu nejrůznějších nekompatibilních surovin. Ano, dnes se totiž setkáte s bramborovým salátem, který obsahuje například zelí, což je naprosté nepochopení významu Vánoc, jelikož zelí se jí zásadně až na Boží hod s kachnou. Někteří dokonce začali prznit salát takovou cizáckou surovinou jako je ananas. Ananas nepatří ani na pizzu, natož do tak dokonalého pokrmu jako je bramborový salát! A poslouchejte, vy zaprodanci, olivy si cpěte leda tak do Martini – pokud vím, tak tady nejsme někde na Balkáně!

Hipsteři zničili Žižkov, teď se derou na bramborový salát

A jako by toho nebylo, tak se bramborový salát rozhodli znásilnit i hipsteři – nejprve tahle banda zničí Žižkov a teď se jich zachtělo ničit nám Vánoce! Tato podivná sorta se rozhodla přidávat do naše salátu chřest, zeleninu nevalné chuti, kterou stoupenci této prapodivné nenávistné ideologie cpou úplně do všeho. Člověk, aby se děsil, co přijde příště.

A tak na vás apelují, drazí čtenáři - bijme na poplach, neboť náš tradiční, český salát je v ohrožení! Hodnoty nám tak drahé jsou pošlapávány a zcela nepochopeny lidmi, kteří se neštítí ničeho. Je za pět minut dvanáct a jestli je nezastavíme teď, tak se příští rok dočkáme bramborového salátu s avokádem. A to ty Vánoce už může rovnou přestat slavit.

A tady se koukněte na 10 nejlepších vánočních reklam všech dob.

Podobné články

Doporučujeme

Další články