GLOSA: Kamu je Okamura české gastronomie. Bez znalostí šíří bludy, na poučenější názory nereaguje a neřeší, kolik lidí ovlivňuje – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Kamu je Okamura české gastronomie. Bez znalostí šíří bludy, na poučenější názory nereaguje a neřeší, kolik lidí ovlivňuje

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

O popularitě profláklé kuchařky a influencerky Kamily Rundusové alias Kamu není pochyb. Po odvysílání rozhovoru na DVTV, ve kterém prohlásila, že by se bez Instagramu neuživila, jsme zbystřili. Mysleli jsme si totiž, že kuchař má primárně vařit, a ne na sociálních sítích šířit bludy o výživě a detoxech, když tomu pořádně nerozumí. A nezarazilo to jenom nás.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 8.8.2019, 11:13

OMLUVA REDAKCE: Rádi bychom se omluvili kuchařce Kamile Randusové alias Kamu. V následujícím článku jsme původně mylně psali, že prováděla detox pomocí pití ovocných šťáv v rámci placené spolupráce s UGO. Uvádíme tedy na pravou míru, že ve skutečnosti prováděla detox pomocí pití kokosové vody a z vlastního popudu.

Kamu chybí základní přehled

Český internet opět zuří po zveřejnění mediálního výstupu kuchařky Kamu, která se na jaře dostala pod palbu kritiky kvůli očistnému detoxu skrze pití kokosové vody. Známá kuchařka na sociálních sítích do nebes vychvalovala účinky sedmidenního prolévání těla právě kokosovou vodou. Na to negativně reagovala řada odboníků v čele s Institutem moderní výživy, který celou "očistu" důsledně rozebral. Kamu na toto zareagovala zhruba takto; na negativní řeči o detoxu nehodlám reagovat. Většinou jsou od lidí kteří detox nikdy nezkusili,“ . IMV to ale nechtěl nechat jen tak: „Člověk se nemusí sám bodnout nožem do nohy, aby zjistil, že bude krvácet.“ Ti rozumější dali za pravdu IMV, fanoušci Kamu zůstali na straně své milované kuchařky.

Po odvysílání rozhovoru na DVTV jsme však na pochybách, jestli se skutečně jedná o kuchařku, nebo jen o dívku, která umí dělat hezké fotky jídla a dokáže emotivně promlouvat k obézním dívkám, které v ní vidí svůj vzor, jelikož ona sama byla kdysi při těle, ale díky zdravému životnímu stylu a sportu se jí podařilo zhubnout 30 kilo. Toto samozřejmě velmi ceníme, ale její fanoušci by měli mít na paměti, že influencer typu Kamu není odborník na stravování.

Je hezké, že se Kamu stala jakousi propagátorkou zahraniční gastronomie a díky svým pořadům na České televizi pomohla k rozšíření povědomí o vietnamské a mexické kuchyni, ale my chceme, aby se Kamu věnovala tomu, co skutečně umí (ať už je to cokoliv) a nefušovala do oborů, kterým nerozumí.

Když trochu zapátráme v paměti, vzpomínáme si ještě na jednu kauzu. Randusová na sociálních sítích vyjádřila podporu manželům Klusovým, a to zejména ohledně jejich vymezování se proti Andreji Babišovi. Když se jí pak někdo zeptal, proč tedy píše do Lidových novin, odpověděla, že nevěděla, že patří stíhanému premiérovi. Bylo to někdy zhruba před rokem. A nyní, jak někdo připomněl, má obličej na obálce časopisu Cosmopolitan, který už taktéž patří pod Mafru.

Jak nás kdysi poučil Spider-Manův strýček Ben, s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. Vzhledem k tomu, že má Kamu na svém Instagramu 216 tisíc sledujících, z čehož je podle přečtení komentářů minimálně polovina z nich velmi lehce ovlivnitelná, měla by si dávat pozor, co sdílí. Bylo by dobré, kdyby příspěvky nejprve konzultovala s někým rozumnějším z daného oboru, protože pak se může opět stát, že bude za šiřitele dezinformací nebo za člověka bez všeobecného přehledu. Tak trochu to vlastně připomíná účet Tomia Okamury, který virálně se šířící bludy a polopravdy sdílí pravidelně.

Kdyby Kamu občas četla noviny a měla nějaký základní přehled, nemusela by být terčem posměchu, upadat do depresí a procházet syndromem vyhoření. Neznalost neomlouvá.

A zde se dozvíte, že není správné stávat se členem Dělnické mládeže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články