fb pixel GLOSA: Bílá rasa byla vždycky nadřazená, říká youtuberka Sugar Denny. Ale myslí to dobře, holka – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Bílá rasa byla vždycky nadřazená, říká youtuberka Sugar Denny. Ale myslí to dobře, holka

Zdroj: YouTube.com - Sugar Denny

Náš nejoblíbenější audiovizuální tvůrce hned za Stanleym Kubrickem je youtuberka Sugar Denny, která si s hypnotickou kvalitou a složitými tématy se slavným režisérem nezadá. Jenomže zatímco Kubrick své názory, postoje a smysl své tvorby do svých děl složitě kódoval, Sugar Denny nám je řekne napřímo. Rovnou zakřičí. Naposledy třeba to, že bílá rasa je nadřazená.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.6.2020, 10:15

White guilt pro idioty

Víme, co si myslíte, ale není to tak. Sugar Denny rozhodně není rasistka, Denny jenom neumí česky. Svůj kontroverzní výrok, doslova “Bílá rasa byla vždycky VŽDYCKY VŽDYCKY nadřazená!” pronesla v segmentu svého videa “věci co mě ehm ŠTVOU pt 5”. V tom tradičně rozmlouvá nad věcmi, které jí, jak název napovídá, ehm štvou. Posledním bodem byli tentokrát lidé, kteří nevěří na white privilege.

Denny se snažila sdělit lidem, že bílí lidé to prostě vždycky měli lepší, ale místo toho řekla, že bílí lidé jsou lepší.

Víte, Denny je letitá odpůrkyně a bojovnice proti rasismu. Už proto, že řada jejích přátel a boyfriendů není bílá, bere tohle téma extrémně vážně. Jak jsme třeba mohli vidět ve videu “n-word a proč by to běloši neměli používat", kde se přiznává k tomu, že sama n-word dříve používala, ale už to nedělá, protože je poučená. A stěžuje si na český vzdělávací systém. Že jí nikdy nikdo ve škole neřekl, ať nepoužívá rasistické urážky.

A to je součástí širšího konfliktu, který má Denny s českým školstvím. Dívka zklamána vzděláním, kterého se jí (ne)dostalo například ve svém videu nepopulárních názorů (nebo jak to ona nazývá: anpapjůlr apinini) říká, že z praktického hlediska jí ve škole nenaučili nic, co by bylo k něčemu. Na druhou stranu ji ale třeba “TikTok pomohl ve spoustě věcech”. Takže… víte co. Seber se, vzdělávací systéme.

Sama Danny uznává, že “pokud chcete být doktorka nebo něco tadyztěch odvětví”, pak má škola smysl. Ale pro ni osobně ne. A my souhlasíme, že je pro Denny škola zbytečná, protože ani za X let školní docházky jí nikdo nedokázal vysvětlit, jak funguje věta, a jak při boji s rasismem neprovolávat white power hesla.

Ach ne, chce nám pomáhat

Denny je takový ten úplně nejhorší typ liberála. Taková ta, která tak moc obhajuje zájmy menšin, až mají menšiny chuť vzít se za ruce a odkráčet do vln oceánu. Jak poznamenal náš teplý kamarád, když jsme mu pouštěli její take na LGBT: “Možná bylo lepší, když nás upalovali u kůlu.”

Přidejte k tomu neschopnost se vyjadřovat a sto padesát tisíc followerů a máte najednou sociálního teroristu na pochodu. Kolik dvanáctiletých holek teď bude v tom nejlepším zájmum vykládat ve školních šatnách, že bílá rasa byla VŽDYCKY VŽDYCKY VŽDYCKY nadřazená ostatním?

Upřímně doufáme, že se Denny do dalších závažných témat nepustí. Úplně ji vidíme, jak při pokusu odsoudit zločiny Třetí říše obhajuje holocaust nebo jak se jí při pokusu odsoudit terorismus povede-

Aha. Tady je její konspirační video na 11. září. Vzdych. OK, Denny, zůstaň u astrologie, prosimtě. U neexistujících fenoménů nemůžeš nasekat tolik škody.

Podobné články

Doporučujeme

Další články