fb pixel Gigantické dělo, obří vzduchovka nebo solární vesmírná stanice! Pohleďte na nejšílenější zbraně Třetí říše – G.cz
Vyhledávání

Gigantické dělo, obří vzduchovka nebo solární vesmírná stanice! Pohleďte na nejšílenější zbraně Třetí říše

+ DALŠÍCH 14 FOTEK + DALŠÍCH 15 FOTEK

Hitler by měl dneska narozeniny, a tak jsme si řekli, že se podíváme na dárečky, které mu věnoval jeho zbrojní průmysl. Nacisté dokázali za těch pár let, co byli u moci, vymyslet spoustu věcí. Ze spousty z nich by se nám zvedl žaludek, protože spadají do kategorie neslýchaných hororových výjevů. Vytvořili však i pár užitečných věcí a některé jsou vyloženě podivné.

Jan Studnička
Jan Studnička 20.4.2020, 16:09

Věda a pavěda

Nacistické Německo bylo zemí extrémů. To všichni víme. Extrémního násilí vůči menšinám, extrémního růstu, extrémní chudoby, extrémního svinstva a sem tam extrémního hrdinství. A tohle se promítalo do lecčeho, včetně vědy a vývoje… a vědy a vývoje. Jakýkoli výzkum měl totiž ve Třetí říši dva protipóly, oba úplně stejně fascinující.

Na jednu stranu byli nacističtí vědci v určitých aspektech mílové kroky před Spojenci, na stranu druhou se ale stavěly a pořádaly věci, nad kterými by zůstal stát rozum i pětiletému dítěti. Zlatým příkladem tohoto jevu byl nacistický přístup k fyzice. Oficiálním stanoviskem vnitřního kruhu NSDAP byl příklon k nauce o věčném ledu. Pravděpodobně jste o tom nikdy neslyšeli, protože nauka o věčném ledu je ezoterická pavěda.

Jenom ve zkratce: svět vznikl a je tvořen věčným konfliktem ledu a ohně. Jako ve Hře o trůny. Celá naše soustava vznikla nárazem ohromné ledové komety do ohromného Slunce, tyhle síly výbuchu nás stále tlačí dál od centra, ale taky na nás působí gravitace, která jednou zvítězí. Všechny planety zkolabují do sebe a nakonec do Slunce a nastane restart. A teď pozor! Měsíc, který máme nad hlavou je už čtvrtý Měsíc v řadě. Ty předchozí vždycky spadly na zemský povrch, vymazaly předešlé civilizace, díky nárazu se lidstvo vyvinulo a šlo dál. A bla bla bla. Tahle teorie hezky navazovala na germánský mýtus o nadčlověku, protocivilizacích a jejich zbytcích v Tibetu a tak dále. Ale neměla jenom politické využítí, třeba Himmler těmhle věcem věřil beze zbytku. Prosazoval, aby nauka o věčném ledu kompletně nahradila takzvanou židovskou fyziku. Tedy… fyziku. A nesmíme zapomenout, že v té době byl hlavním představitelem „židovské fyziky“ Albert Einstein.

A teď si představte, co si o takových hovadinách musel myslet třeba Wernher von Braun, člověk, který pro nacisty sestrojil raketu V-2 a později dostal člověka na Měsíc. Máte představu, jak směšně muselo odvržení „židovské fyziky“ působit na jeden z největších mozků dvacátého století?

Ve vývoji zbraní se tyhle dva přístupy potkávaly neustále, takže v naší galerii najdete nejšílenější nacistické zbraně. Některé fungovaly, některé mohly fungovat a některé… jsou prostě jenom bullshit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články