Genderová studia v Brně na končí. Třikrát sláva!

Obrázek uživatele Ivan Brezina
01.12.2017, 07:12

České vysoké školství se zbavuje stejně pavědeckého a nenávistného oboru, jako byl kdysi marxismus–leninismus. Připomíná to léčbu popálenin.

Obor „genderová studia“ se na Fakultě sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity otevře zájemcům v příštím akademickém roce naposledy. Od roku 2020 obor jako samostatné zaměření na fakultě zcela zanikne. Informuje o tom ultralevicový Deník Referendum a my hlasitě voláme: „Třikrát sláva!“

Poprvé sláva!

Od roku 2004, kdy tenhle obor v Brně otevřeli, byl ostudou akademické půdy. Zaprvé to už od začátku byla jen taková vata, vzdělání pro vzdělání. To bezelstně přiznává Iva Šmídová z katedry genderových studií, když o okolnostech otevření oboru v roce 2004 říká: „Argumentem bylo to, že je potřeba dostat více studentů středních škol na vysoké školy – byla velká poptávka a tedy snaha zvýšit nabídku…

Přeloženo do srozumitelného jazyka: gender jsme na školu přitáhli jen proto, aby lidi NĚCO vystudovali, a je skoro jedno co. Prostě něco lehkého, okecávacího, při čem si studenti nemusejí moc namáhat hlavu, ale za docházku dostanou diplom a titul. Tohle zadání gender přesně splňuje. Analýza údajných kulturních rozdílů mezi muži a ženami jsou vlastně libovolné pindy.

Stačí opakovat mantru „Mužům společnost celá staletí přiznávala nadvládu nad ženami, ale to musí skončit!“ a za pár let jste Bc. nebo Mgr. Jen musíte napsat správnou diplomku, třeba s názvem Pochopení a akceptace feministických pohádek dětmi předškolního věku (viz ZDE) nebo Gender v textech punkové skupiny Visací zámek (viz ZDE).

Podruhé sláva!

Gender není věda, nýbrž ideologie. V čem je rozdíl? Věda je deskriptivní – popisuje a analyzuje realitu, ale nehodnotí, jaká by ta realita měl správně být. Ideologie je normativní – snaží se svět předělat tak, jak to vyhovuje jejím nositelům a vyznavačům. Příkladem vědy je třeba chemie nebo jazykověda. Žádného chemika ani sociologa by nenapadlo tvrdit, že z hlediska jeho oboru se společnost musí změnit a začít se chovat tak nebo tak. Příkladem ideologie je marxismus nebo nacismus, s miliony mrtvých, které jejich zrůdné experimenty stály.

Genderové aktivistky chtějí svět převrátit naruby, což se jasně ukázalo třeba při jejich snaze zakázat výstavu aktů fotografa Karla Richtra (více ZDE).

Potřetí sláva!

Gender je zakuklený feminismus – tedy myšlenkový směr, který se přežil poté, co dosáhl všech svých cílů. Volební právo? Stejné postavení na úřadech a před zákonem? Možnost vlastnit majetek, řídit auto nebo odejít od manžela? To všechno české ženy mají už asi sto let. Nikdo je nešikanuje ani neutlačuje.

Jenže některým ženám rovnost nestačí. Chtějí výhody, výlučné postavení a zvláštní zacházení – stručně řečeno nadvládu nad muži. Buďme přesní – chtějí to hlavně nehezké ženy, které tím získávají nezaslouženou konkurenční výhodu nad hezkými ženami. Jak jsme podrobně doložili ZDE, feminismus je spiknutí ošklivek. Samozřejmě s výjimkou těchto dvou krásných žen:

V Brně se teď naštěstí ukazuje, že gender se přežil. Připomíná to léčbu popálenin. Odumřelá a zhnisaná kůže se nakonec odloupne a pod ní se objeví zdravá pleť…

A TADY si přečtěte pět důvodů, proč nechodit s feministkou.


Komentáře