Fungují jako teroristické organizace a štve je, že nedokážou zasunout: co jsou zač Incelové aka sexuálně frustrovaní muži?

Když Alek Minassian ani ne před měsícem dodávkou najel do lidí v centru Toronta, přičemž jich deset zabil a 16 zranil, všichni se začali pídit, proč to udělal. Odpověď se objevila okamžitě přímo na útočníkově Facebooku. Ten akci označil za předzvěst povstání tzv. Incelů. Strhl tak pozornost na poměrně děsivou internetovou subkulturu, která ovšem funguje už od 90. let. Co jsou tihle sexuálně frustrovaní rozhněvaní muži vůbec zač?

Zlí beta samci

Nedobrovolný celibát. To je hlavní věc, který spojuje tzv. Incely. Na internetu fungující subkultura spojuje dohromady zpravidla heterosexuální muže, kteří nejsou schopni navázat sexuální vztah s opačným pohlavím. A jsou kvůli tomu naštvaní na celý svět, protože věří, že je to dáno prohrou v jakési genetické loterii. Že k nim byla příroda nespravedlivá a vrhla je do krutého světa nevybavené a určené k ústrkům.

Zní vám to jako trochu směšné plačky dvanáctiletého poďobaného chlapečka? Bezpochyby ano. K Incelům se ovšem hlásí třeba Alek Minassian, mladík, který před nedávnem najel dodávkou do obyvatel Toronta, nebo jistý Elliot Rodger, tehdy dvaadvacetiletý muž, který roku 2014 v Santa Barbaře zastřelil šest lidí. Tahle organizace není zdaleka tak neškodná, jak by se mohlo stát.

Právo vraždit

Torontský útok dokázal, že Incelové hierarchicky fungují trochu jako začínající teroristická organizace. Své nepřátele tito vadní "beta samci" řadí do třech skupin. Přímo proti nim logicky stojí tzv. Chadové. Osvalení sebevědomí alfa samci, pro které není problém sbalit jakoukoliv dívku. Samotné ženy, které Incelové, již svou komunitu staví jen a pouze na misogynii, nenávidí ještě víc, jsou pak rozděleny na Beckys a Satcys.

Beckys jsou feministky, o kterých se Incelové domnívají, že jejich hlavní snahou je potlačit sílu mužů a vládnout jim, Stacys naopak v podstatě zlatokopky, povrchní ženy, vystavující na odiv své dámské přednosti. Důležité je zmínit, že Incelové za Stacy považují téměř každou trochu atraktivní ženu. Incelové neusilují o to vyčlenit se ze zbytku společnosti, protože by se cítili nadřazení - je to právě naopak. Mají pocit, že jsou skupinou utlačovanou, která proti tomu nemůže nic dělat, tudíž má také právo násilně se světu mstít.

Paradoxní na celé věci je, že celou tuhle skupinu založila právě žena. V roce 1993 jí dala vzniknout kanadská studentka jménem Alana, která trpěla problémem najít si partnera a chtěla dát dohromady lidi zabývající se stejnou věcí. Jako mnoho čistých myšlenek v historii se i k této časem přimíchal nenávistný, pomstychtivý element a zvrhlo se to k extrému. Když dosáhla skupina Incelů na Redditu 41 tisíc uživatelů, sociální síť ji pro jistotu zatrhla.

A tady 5 faktů o Ianu Bradym, nejhorším britském sériovém vrahovi.


Komentáře