fb pixel Fenomén jménem live stream: Z živého vysílání světových hvězd se stala každodenní rutina – G.cz
Vyhledávání

Fenomén jménem live stream: Z živého vysílání světových hvězd se stala každodenní rutina

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Na dobu karantény budeme s odstupem času vzpomínat spíše jako na dobu online-streamovou, a není se čemu divit, když jsou všichni doma a nejjednoduší cestou, jak se mohou umělci dostat ke svým fanouškům, jsou právě živá vysílání skrz sociální sítě. I ty největší hvězdy napříč hudebními žánry posílají do světa svá živá vystoupení z domova, což byla v dobách před pandemií v podstatě rarita. Nyní se z toho stala běžná záležitost.

Martin Miko
Martin Miko 20.4.2020, 16:32

Světoví interpreti vysílají z gauče

Nikdy jindy než teď nebudete mít tolik možností vidět svoje oblíbené hudební interprety natáčet hudební videa ze svého obývacího pokoje. Muzikanti, komici nebo herci tímto způsobem tráví svůj volný čas, který by jinak strávili na podiu nebo v divadle a ukazují se svým fanouškům v tom lepším světle. Zatímco někteří podporují zavřené hudební kluby, tak jiní podporují charitu. Děje se to všude po celém světě a ani Česko není výjimkou. Dokonce i redakce G.cz podporuje projekt Kultura do domu, který se stará o pravidelná online hudební vystoupení z pražského klubu Rock Café.

Někteří světoví Djs a producenti se dokonce rozhodli na sociálních sítích vystupovat pravidelně. Například francouzský producent Bob Sinclar vysílá pravidelně každý den odpoledne. Legenda taneční muziky Fat Boy Slim pro změnu nahrál živé diskžokejské vystoupení společně se svou desetiletou dcerou a stal se z toho nepřekvapivě virál. Nicméně internet je toho za poslední měsíc plný, takže vlastně ani nejde vyjmenovat, kdo všechno do světa posílá živá vysílání.

Jakési vyvrcholení těchto živých vysílání proběhlo v neděli v noci v rámci akce One Wolrd: Together at Home neboli Jeden svět: Společně doma, kterou jste mohli sledovat na internetu a část vysílání i v televizi. Na organizaci této akce se podílely neziskové organizace Global Citizen a Světová zdravotnická organizace (WHO) ve spolupráci s popovou zpěvačkou Lady Gaga. Cílem této obrovské akce bylo podpořit zdravotníky po celém světě a poděkovat jim za jejich oddanost a ochotu pomáhat během pandemie koronaviru COVID 19.

Celé osmihodinové vysílání se netýkalo jen hudebních koncertů, ale mohli jste vidět i záběry na obyčejné lidi z různých zemí světa, kteří děkovali a tleskali lékařům a vyjadřovali jim svůj obdiv. Ve vysílání se objevily však všemožné celebrity jako například žena bývalého prezidenta USA Michelle Obamová, fotbalista David Beckham, komik Jimmy Fallon a další. Co se týče hudebního programu, tak vystoupil v podstatě každý, kdo ve světě showbyznysu něco znamená. Namátkou můžeme zmínit například Billie Elish, Aliciu Keys, Pharrella Williamse, Paula McCartneyho, kapelu Green Day, Stevieho Wondera, zpěvačku Lizzo nebo rappera LL Cool Je. Veškeré zásadní momenty a koncerty najdete samozřejmě na YouTube.

Výtěžek celé akce, který činí přes 127 milionů dolarů, půjde ve prospěch Organizace WHO, která si s penězi určitě nějak smysluplně poradí. Hlavním cílem akce bylo kromě poděkování zdravotníkům i vyjádření solidarity s lidmi, kteří se už několik týdnů trápí doma v karanténě. V podstatě se jedná o více než obyvatel půlku planety, kteří jsou mezi sebou navzájem izolováni zavřenými hranicemi, karanténními opatřeními a dalšími zákazy, které jsou na některých místech naprostou nutností.

Nemoc koronavirus COVID - 19 si už po celém světě vyžádala přes 150 tisíc obětí a nikdo neví, jak to celé bude dále pokračovat. Takže co k tomu víc říct? Koukejte na streamy z pohodlí domova, podporujte charity, protože i malá částka dokáže ve velkém počtu lidí velké věci, a hlavně dbejte na své duševní zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články