Gymkhana 7 a 7 jejích povedených kopií

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
19.11.2014, 11:11
Ken Block je internetový bůh driftu. Všude jezdí bokem a pak to věší na YouTube. Není divu, že ho lidi začali napodobovat.
Včera Ken Block, zakladatel keckového impéria DC Shoes, rallyový závodník a neúnavný propagátor energy drinků, zveřejnil už sedmou kapitolu ze své virální série Gymkhana 7. Jde o baletní akrobacii, ve které místo vlastního těla používáte auto. V Kenově případě bezmála devítisetkoňového Forda Mustang z roku 1965 s pohonem všech čtyř kol. Ken Block už svými gumami označkoval asfalt v řadě amerických měst, ale tentokrát mu zavřeli půlku Los Angeles, takže toho musel patřičně využít. A protože Gymkhana už je celkem profláknutá zábava, najde se na webu i pár lidí, co se snaží Kena napodobit nebo mu vyseknout poklonu. A většinou samozřejmě nemají k dispozici rallyový speciál nebo vůz postavený na zakázku za pár milionů. Přesto jejich výkony stojí za vidění. Posuďte sami:  

Gymkhana 7

Mustang z pekla projíždí městem andělů, vyrábí donuty před slavnou koblihárnou, podjíždí obří skákací auto (typický místní tuning) a nakonec se vyškrábe až k nápisu HOLLYWOOD.  

1. Tahač, který za to umí tahat

Tohle není běžná LIAZka ze stavby a tohle není běžné video Franty od vedle z vesnice. Profesionální produkce inspirovaná Blockem přidala několik tun masy navíc. A je to zase jinak super.  

2. Škodovka taky dřív byla zadokolka, tak proč to nezkusit?

Jako patrioti musíte tenhle pokus zařadit hodně vysoko. Ze sériové Škodovky samozřejmě ochotu jezdit bokem nevydoluje, ale stačí trochu závodnického know-how a jde se lítat!  

3. Že neumí motorka jezdit bokem? Tak sledujte...

Kdyby měli všichni motorkáři takovouhle moc nad svým ocelovým ořem, byla by čekací lhůta na dárce orgánů podstatně delší.  

4. Vypadá to jako hračka pro děti, ale umí to rotovat na místě!

Crazy Cart je šílená věc, která kombinuje dynamiku elektrické motokáry a jízdní vlastnosti nákupního košíku. Jak zjistíte z videa, je to dokonalý mix, který vám umožní projíždět zatáčky nejen bokem, ale i pozadu!  

5. GTA + Gymkhana = Nirvána

Je to sice jenom virtuální a jde o GTA IV a nikoliv nejnovější pětku, ale při sledování brzy pochopíte, že v téhle Gymkhaně si na rozdíl od těch skutečných můžete dovolit úplně všechno.  

6. Když nemáte peníze, pomalujte tátovo auto a jde se na to!

Respekt! Hlavně když si uvědomíte, že tady se nehraje na žádné druhé pokusy. Jakmile kluci roztrhaj gumy nebo trefí obrubník, jde se domů. I proto jim všechno musí vyjít na první dobrou, kdežto Ken může v případě bouračky prodat pár kecek a brzy má zas na nové.  

7. S velkým truckem se nemusíte bát, že by vám došel asfalt

A končíme zase velkou profesionální produkcí, která si Kenův nápad půjčila a přetvořila si ho pro sebe. I tahle variace nás hodně baví, zvlášť když si uvědomíte, co všechno tohle monstrum sjede, vyjede a projede. Takový podvozek by se nám na D1 opravdu hodil.  

Komentáře

Doporučeno pro vás