Exekutorská komora chce být transparentní, na svém webu zveřejňuje další statistiky k exekucím – G.cz
Vyhledávání

Exekutorská komora chce být transparentní, na svém webu zveřejňuje další statistiky k exekucím

Na speciální webové stránce Exekutorské komory ČR jsou k dispozici další data. Na nejnovějším statistickém listu najdou zájemci údaje o exekucích s geografickým rozdělením na kraje a okresy.

Redaktor
Redaktor 15.8.2019, 14:11

Exekutorská komová rozšiřuje služby

Exekutorská komora tímto plní svůj slib, že bude data na novém webu pravidelně doplňovat a rozšiřovat. Aktuálně tedy mohou zájemci zjistit, kolik povinných je v určitém kraji či okresu i to, kolik je v krajích a okresech vedeno exekucí i kolik v nich je povinných. Nejméně exekucí (25 539) i povinných (149 475) je v kraji Vysočina, nejvíce pak v kraji Ústeckém – 121 592 povinných a 687 898 exekucí

Data jsou samozřejmě k dispozici ke stažení zcela zdarma k analýze a interpretaci jak pro média, tak i pro veřejnost. Exekutorská komora však upozorňuje, že data jsou vždy zatížena určitou chybovostí.

V souvislosti s dotazy na některé údaje odlišné od dat ministerstva spravedlnosti považuje Exekutorská komora za důležité sdělit, že data pro statistické listy nejsou čerpána jen z Centrální evidence exekucí, ale také z registru zahájených exekucí a z Infodat. „Rozhodli jsme se požádat ministerstvo spravedlnosti o jednání s cílem využít synergie spojených dat Centrální evidence exekucí a statistických výstupů ministerstva spravedlnosti,“ uvedl prezident EK ČR JUDr. Vladimír Plášil LL.M.

„Rozšíření dat o statistiky krajů a okresů je dalším krokem, který jsme při spuštění webu slibovali. Na statistickém webu je navíc i tabulka anonymizovaných údajů o jednotlivých povinných. K dispozici jejich řazení do okresu, potažmo kraje, spolu s údajem o počtu exekucí na tuto osobu a jejím věkem,“ přiblížil prezident Plášil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu