fb pixel Ester a Jozefína českých fotografů: Instagram Nešlobytolevnějc poukazuje na neochotu lidí platit za cizí práci – G.cz
Vyhledávání

Ester a Jozefína českých fotografů: Instagram Nešlobytolevnějc poukazuje na neochotu lidí platit za cizí práci

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Živit se v Česku fotografováním není žádný med. Cpete spousty peněz do drahé techniky a snažíte se prorazit, kde se dá, zatímco vaši potenciální zákazníci po vás chtějí vaši práci v ideálním případě zadarmo. I z těchto důvodů byl založen instagramový účet Nešlobytolevnějc. Ten poukazuje na klasický český nešvar, kterým je neochota platit za služby.

Martin Miko
Martin Miko 19.6.2020, 14:29

A nebyla by sleva, šéfe?

Všeobecná neochota platit za služby typu fotografování nebo natáčení videí je poměrně častý jev, který se někteří Češi stále ještě neodnaučili. Za pivo a jídlo jsme v restauraci zvyklí platit, a někdy dokonce dáme i dýško, ale jakmile hledáme profesionálního fotografa nebo kameramana, tak nejsme ochotni platit a tajně doufáme, že bude stačit úplata v podobě piva nebo flašky becherovky. To je bohužel nešvar z 90. let, který se mezi námi drží.

I proto vznikl instagramový účet Nešlobytolevnějc, jenž anonymně zveřejňuje šílené konverzace lidí, kteří chtějí využít služeb fotografa, ale zároveň nejsou ochotni za ně platit. „Já si často živě představuji, jak tihle lidé smlouvají třeba v hotelu,“ píše do diskuze fanynka stránky. „No já v tomto pokoji nebudu celou noc a přinesu si vlastní povlečení, tak bych vám zaplatil jen půlku ceny a když tam nejsem, tak ho klidně na ty tři hodiny nějak používejte,“ představuje si uživatelka Instagramu chování typického fotografového smlouvače, který shání profesionálního fotografa.

Když tito lidé nechtějí platit za fotografa, ať si napíšou do pozvánky, že je vítáno, když budou všichni návštěvníci svatby fotit mobilem a své úlovky následně pošlou na e-mail. I takto se dá ze situace vybruslit hezky česky. V následující galerii naleznete konverzace vyjednávačů, kteří shánějí fotografa, ale zároveň doufají v to, že ušetří.

A šéfe, vážně by nešla nějaká sleva? Vždyť se přece známe.

Podobné články

Doporučujeme

Další články