fb pixel Enola Holmes i ikonická Eleven. Věděli jste, že Millie Bobby Brown neslyší na jedno ucho? – G.cz
Vyhledávání

Enola Holmes i ikonická Eleven. Věděli jste, že Millie Bobby Brown neslyší na jedno ucho?

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Po Eleven ze Stranger Things je z ní Enola Holmes, mladší sestra Sherlocka a Mycrofta Holmesových. Millie Bobby Brown je sice teprve šestnáct, už teď ji ale zná celý svět, a to i díky tomu, že je ambasadorkou dobré vůle UNICEFu. Herečka španělsko-britského původu je tou první hvězdou, kterou zrodil a odkojil Netflix.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.9.2020, 13:11

Enola, nebo El? Millie!

Tradiční filmaři i televize proti ní brojí, faktem ale je, že streamingová služba Netflix se vyloupla z ničeho a již mnohokrát dokázala, že umí, takříkajíc. Ačkoliv celovečerní filmy z její produkce zatím pokulhávají, seriály, to je jiná. Největším hitem Netflixu na pokračování je bezpochyby do osmdesátkové atmosféry lazené sci-fi Stranger Things, na čemž má lví podíl i představitelka hlavní role Eleven zvané El, teprve šestnáctiletá herečka Millie Bobby Brown.

Netflix rodačku ze španělské Málagy objevil, když jí bylo 12. Pak si ji vychoval, udělal z ní hvězdu a dnes má teenagerka s britskými kořeny zástupy fanoušků, a to i díky vlastní módní značce nebo dobročinnosti. Brown je totiž historicky nejmladší ambasadorkou Dobré vůle organizace UNICEF. Zároveň se také po premiéře první řady Stranger Things stala nejmladší nominovanou herečkou na cenu Emmy. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má její talent, um i osobní kouzlo, ale Millie je zkrátka netflixový odkojenec. Její kolegové ze Stranger Things jsou na tom podobně, když se seriál zjevil poprvé, především dětští herci byli kritikou vyzdvihováni do nebes. Ale Millie to zkrátka a dobře táhne. Zčásti je to marketing a zčásti to, že se prostě z celé té party vymyká.

Může tedy trochu překvapit, že tak úspěšná herečka ve skutečnosti neslyší na jedno ucho. Již od narození trpěla částečnou nedoslýchavostí v jednom uchu. V průběhu několika let se jí sluch stále zhoršoval, až nakonec zcela ohluchla. Přesto ji roku 2018 magazín Time zařadil mezi stovku nejvlivnějších lidí planety. A jaká je vaše výmluva?

Nyní se Brown ukáže v další produkci Netflixu. 23. září má premiéru snímek Enola Holmes, který, jak název napovídá, se točí kolem členky detektivního klanu Holmesových. Enola je původně literární postava, kterou v návaznosti na slavné dílo A. C. Doylea vytvořila spisovatelka Nancy Springer. Vzešla z toho série úspěšných detektivek pro puberťáky, což se třeba dědicům Doyleova odkazu moc nelíbí a po chuti to není ani pravověrným fanouškům Sherlocka. Pokud ale odhlédneme od těchto morousů, příběh sestry bratrů Holmesových, která už v útlém věku projevuje známky stejné geniality, jakou byli obdařeni její starší sourozenci, a na vlastní pěst se vydává pátrat po ztracené matce, má potenciál i prostor stát se novou hrdinkou současných teenagerek. Koneckonců, pořádná fantasy ikona tu nebyla od dob Katniss z Hunger Games, a to už je nějaký pátek.

Pro Millie Bobby Brown je Enola Holmes dalším pokusem uspět mimo seriály i ve filmu. Poprvé se na stříbrném plátně objevila teprve loni, a to ve velmi nepovedeném sequelu rebootu Godzilly v úloze Madison. Zkusí si to ještě jednou, protože se natáčí další pokračování série, kde se legendární japonská příšera střetne se samotným King Kongem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články