fb pixel Einstein na zabití: Vojtěch Kotek v novém krimi seriálu ztvární otravného vnuka geniálního fyzika – G.cz
Vyhledávání

Einstein na zabití: Vojtěch Kotek v novém krimi seriálu ztvární otravného vnuka geniálního fyzika

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Einstein a mrtvoly - to by mohlo fungovat! Co se stane, když se spojí kult kolem osobnosti slavného fyzika a kriminální případy? Nový seriál televize Prima s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli. Populární herec sice neztvární přímo věhlasného Alberta, ale jeho neméně geniálního pra-pra-pravnuka Filipa Koeniga. Premiéra pořadu proběhne přesně na výročí Einsteinova narození, a sice 14. března.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.3.2020, 13:28

Einsteinův dědic

Einstein - to je nový seriál televize Prima s podtitulem Případy nesnesitelného génia. Osmidílná krimi série nabídne zvláštní kombinaci fenoménu geniálního vyšetřovatele a české kriminálky, která se neobejde bez humoru. Že by tu někdo chtěl vytvořit druhého Sherlocka? No, vlastně, proč ne. Hrdina seriálu Filip Koenig (Vojtěch Kotek) není potomkem slavného detektiva z Baker Street, v žilách mu ale koluje krev neméně brilantního mozku lidské historie; je pra-pra-pravnukem Alberta Einsteina.

Filip je génius a nejmladší profesor, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky na univerzitě. Zároveň je tak nesnesitelný a okolí tak leze na nervy, že ho málokdo vedle sebe snese. Jenže ono to má svůj důvod: trpí dědičnou Huntingtonovou chorobou, proto žije svůj život naplno, než se z něj stane chodící troska, nebo než dokonce umře, a tak na společenské konvence nebere moc ohledů.

Když se pokusí během jedné lékařské prohlídky ukrást z ordinace léky, aby zpomalil zhoršování svého zdravotního stavu, je zatčen a poslán do vězení. Tam se ale připlete k vyšetřování vraždy a pomalu začne rozplétat složitý případ. Policie pochopí, že by jim Filip mohl být se svým geniálním uvažováním ku prospěchu. Dostane tak nabídku od šéfa kriminálky, že se může stát konzultantem, nebo si půjde sednout. Filip si vybírá tu první možnost, i když velmi nerad. „Filipa to vyšetřování a práce s policií hrozně zdržuje od jeho skutečné práce, ale na druhou stranu ho to nesmírně baví. Je to pokrm pro jeho mozek,“ prozradil představitel hlavní role.

Při vyšetřování zločinů nebude Filip Koenig sám. Parťačkou mu bude Lenka v podání Anny Polívkové. „Díky natáčení jsem se zamilovala do akčních scén, moc mě to baví. Točila jsem několik rvaček, zatýkání a zásahů se zbraní. Dokonce jsem byla poučena, že pokud se jde na zásah, nikdy nesmím mít zbraň v natažených rukou, ale musím mít pokrčené lokty a mít zbraň blíž u těla. Prý bych se jinak při zásahu, když by pachatel čekal za rohem, prozradila,“ líčí své poznatky Polívková.

Vyšetřovací tým by se neobešel bez forenzní analytičky, zde v podání Evy Josefíkové. „Já jsem ta, co přijde na místo činu ve slušivém bílém skafandru a říká moudra. Nakonec mi ty mrtvoly vůbec nevadily, seriál Modrý kód byl tímto pro mě velkou školou," láká Josefíková diváky. O tom, zda tenhle experimentální námět vyjde na prázdno, nebo z toho bude hit, se přesvědčíme v sobotu 14. března - ano, na výročí narození samotného Alberte Einsteina. Právě tehdy půjde na Primě v premiéře první díl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články