fb pixel Málem z něj byl izraelský prezident a inspiroval mistra Yodu: 12 nečekaných zajímavostí o Albertu Einsteinovi – G.cz
Vyhledávání

Málem z něj byl izraelský prezident a inspiroval mistra Yodu: 12 nečekaných zajímavostí o Albertu Einsteinovi

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Před 116 lety představil Albert Einstein v článku s názvem On The Electrodynamics of Moving Bodies poprvé svou slavnou teorii relativity. Nositel Nobelovy ceny za fyziku je dodnes jednou z nejslavnějších osobností lidské historie. Těchto 12 zajímavostí jste o něm nejspíš netušili.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 30.6.2021, 11:28

Marilyn Monroe měla zálusk na Einsteina

Na konci čtyřicátých let sdílela tehdy mladá Marilyn Monroe byt se spisovatelkou Shelley Winter, která později popsala, jak si mladé dívky krátily čas sepisováním seznamů mužů, se kterými by se rády vyspaly. A Marilyn napsala k překvapení své spolubydlící na seznam i jméno Alberta Einsteina. "Marilyn, ty by ses s ním ale nikdy vyspat nemohla! Vždyť je to nejslavnější vědec na světě a ke všemu hodně starý pán," oponovala jí Winter. Monroe se prý jen usmála a prohlásila: "To s tím, ale vůbec nesouvisí, že je starý. Navíc vypadá dost zdravě."

K setkání Marilyn Monroe s Albertem Einsteinem nikdy nedošlo, ale aspoň je tato krátká historka důkazem toho, že inteligence může být velice sexy. Zajímavosti najdete v galerii tady:

A tady si přečtěte, že Češi milují zelené pivo víc než Ježíšovu poslední večeři.

Podobné články

Doporučujeme

Další články