Držel pero, ale nepodepsal: František Ringo Čech se postaral o nejvíce nedůstojný trapas těchto voleb – G.cz
Vyhledávání

Držel pero, ale nepodepsal: František Ringo Čech se postaral o nejvíce nedůstojný trapas těchto voleb

Volební lídr SPO František Ringo Čech si zaslouží vyhrát tak leda v krajském přeboru v trapnosti.
Zdroj: Profimedia.cz

Každé volby přinesou porci poctivého politického bizáru a přešlapů jednotlivých kandidátů. Těm letošním vévodí František Ringo Čech. Jako by nestačilo, že svérázný umělec je volebním lídrem Strany práv občanů, dřívé známé jako Zemanovci. Postaral se též o nejvíce nedůstojný trapas celých voleb. Při rozhovoru o tom, zda podepsal Antichartu, mlžil a předstíral ztrátu paměti. Jeho věta o tom, že pero k podpisu držel, ale dokument nepodepsal, již vešla do dějin politické trapnosti.

Jan Palička
Jan Palička 14.10.2017, 09:27

Samotný fakt, že svérázný umělec František Ringo Čech se stal volebním lídrem někdejších Zemanovců SPO, svědčí o jisté podivnosti tohoto volebního uskupení. Přidáme li k tomu fakt, že Ringo Čech se do čela celostátní kandidátky SPO dostal poté, co mu měl osobně volat Miloš Zeman, aby ho "povolal do zbraně", faktor bizarnosti ještě více vzroste. To ale není vše. František Ringo Čech se v barvách Strany práv občanů postaral o nejvíce nedůstojný trapas letošních voleb.

Tak jako lídři všech ostatních ve volbách kandidujících stran a hnutí i Ringo Čech zavítal do studia DVTV, kde od moderátorky Daniely Drtinové dostal otázku na jeho podpis Anticharty, tedy prohlášení oficiálně pojmenovaného Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru, pod nímž bylo podepsáno přes 7 tisíc osobností, které vyjádřily svou podporu komunistickému režimu a odsoudily ty, kteří podepsali Chartu 77. Mezi nimi i František Ringo Čech.

To, co František Ringo Čech v reakci na otázku Daniely Drtinové předvedl, bylo trapné a nedůstojné divadlo sehrané člověkem, který není schopen se postavit čelem vlastní minulosti a přiznat si chybu. Viditelně z míry vyvedený Ringo Čech se začal vykrucovat, že v Redutě sice spolu s dalšími umělci byl, ale svůj podpis na dokument nepřipojil. Když mu Drtinová ukázala fotografii, nad níž s perem v ruce stojí nad textem Anticharty, vyrazil jí dech absurdní větou: "Pero jsem v ruce měl, ale nepodepsal jsem se s ním."

Když moderátorka spočinula v němém úžasu nad tím, co její host ve studiu právě předvedl, Ringo Čech vše zazdil historkou o tom, jak do Reduty přišel spolu se zpěvákem Jiřím Schellingerem a když ostatní začali Antichartu podepisovat, oni dva v tichosti odešli. Bohužel pro Františka Ringo Čecha existuje i fotografie, na níž Schellinger s cigaretou v jedné ruce a perem v druhé Antichartu s úsměvem na tváři podepisuje, což naprosto znevěrohodňuje celé Ringo Čechovo trapné vymlouvání se.

František Ringo Čech svým jednáním ukázal, že naprosto nepatří do politiky, protože mu chybí elementární slušnost. Vlastní lži pak zaštiťuje mrtvým kamarádem, který se ani nemůže bránit a říct mu, že ze sebe nenechá dělat blbce. Jestliže volební lídr Zemanovců viditelně postrádá osobní integritu, co to pak vypovídá o ostatních kandidátech? Na druhou stranu, není divu, že si Miloš Zeman, sám soudně uznaný lhář, do čela kandidátky strany, kterou založil, zvolil právě Čecha.

Podobné články

Doporučujeme

Další články