fb pixel Donald Trump chce cenzurovat Twitter, protože si ho síť dovolila opravovat – G.cz
Vyhledávání

Donald Trump chce cenzurovat Twitter, protože si ho síť dovolila opravovat

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Twitter zavedl novou funkci, kterou chce v době krize bojovat proti šíření dezinformací, tedy fact checking. Problém je, že už dva tweety od prezidenta Trumpa byly označeny za nepravdivé a ten teď vyhrožuje, že Twitter vypne a vytvoří si vlastní sociální síť.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.5.2020, 13:20

Twitter cenzoruje Trumpa

Sociální síť Twitter se rozhodla, že svou trochou přispěje k lepší budoucnosti lidstva tím, že se pustí do boje s dezinformacemi, které plundrují západní svět. Proto k nepřesným nebo názorově vyhroceným tweetům přidává označení, že tweet by mohl být nepřesný a kde naopak můžete najít víc kontextu.

Spoluzakladatel sítě a její ředitel Jack Dorsey se nechal slyšet, že si Twitter nechce hrát na soudce a říkat, kde je pravda. Jen chce dát víc kontextu lidem, aby si mohli utvořit vlastní názor.

S tím by asi nikdo nemusel mít problém. Leda byste věděli o někom, kdo tweetuje několikrát denně ohromnému davu, používá Twitter jako svůj hlavní komunikační kanál a svojí kariéru postavil na tom, že krmí veřejnost blbostma. Hmm… Kdo by to tak mohl asi být?

Oh yeah, Twitter během prvních hodin fungování svojí novinky označil hned dva Trumpovy příspěvky za nepřesné. A jeden z nich je o tématu, které je pro Trumpa a všechny ostatní republikány extrémně citlivé, tedy korespondenční účast ve volbách.

Trump cenzoruje Twitter

Jako všude v západní společnosti totiž možnost zúčastnit se voleb korespondenčně dává liberálům výhodu oproti konzervatistům. Velká část levicověji zaměřených voličů studuje, ještě si nezřídila trvalou adresu v místě svého bydliště a nebo je dokonce někde v zahraničí. Obecně platí, že studenti a cestovatelé tíhnou k demokratům. Proto republikáni už řadu let investují desítky milionů dolarů do boje proti korespondenčnímu hlasování a topí peníze v žalobách, přestože podle deníku Washington Post například nikdy nebyl prokázan žádný podvod s podobně přijatými hlasy.

Trump logicky vzal snahu Twitteru o dosazení jistého kontextu jako osobní útok. Označil svůj milovaný Twitter za zkorumpovanou organizaci a nechal se slyšet v médiích, že už ho dlouho trápí, jak několik jmen ve světě sociálních sítích kontroluje ohromnou část lidské interakce. A že je třeba s tím něco dělat.

Bílý dům dál obvinil celou sociální síť z toho, že je politicky aktivní a manipuluje volbami, načež Trump sám osobně pohrozil, že Twitter nechá vypnout. K tomu pochopitelně nemá pravomoc, takže se spokojil s tím, že Američané přestanou Twitter používat a založí si vlastní sociální síť.

Jinými slovy, Donald Trump se povznesl na úplně novou úroveň malichernosti. A to všechno se děje, zatímco je Minneapolis doslova v plamenech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články