Dluhy Jaromíra Soukupa: Skončí Faktor S na ulici jako Jirka Kára? – G.cz
Vyhledávání

Dluhy Jaromíra Soukupa: Skončí Faktor S na ulici jako Jirka Kára?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Okolo impéria Jaromíra Soukupa je v posledních dnech mnohem víc rušno než obvykle. Podle deníku Aktuálně.cz je sídlo Soukupova hnutí zatíženo bankovní půjčkou. Nejaktivnější český moderátor jím ručí za úvěr ve výši více než 600 milionů korun. K čemu tyto finance Jaromír Soukup potřebuje prý není jasné.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 15.5.2019, 14:36

Jára nemá peníze

Ačkoliv hnutí List Jaromíra Soukupa vzniklo teprve před pár měsíci, dokázalo za tu dobu vzbudit neuvěřitelnou vlnu reakcí a kontroverzí. Podle informací Aktuálně.cz se ukázalo, že sídlo hnutí Jaromíra Soukupa je zatížené půjčkou, za kterou je ručeno budovou ve čtvrti Braník v Praze. Soukup prý tímto objektem ručí hned za několik úvěrů, které se mají dohromady pohybovat ve výši 600 milionů korun. V budově, tedy spíš v propojené síti budov, sídlí například i Soukupova mediální agentura Medea a další firmy, včetně vydavatelství Empresa Media, které vydává časopisy jako Faktor S, Instinkt nebo Týden.

Deník Aktuálně.cz uvedl, že Soukup ručí za celkem pět úvěrů ve výši neuvěřitelných 631 milionů korun, které mu půjčila ČSOB. V případě, že nejaktivnější český moderátor nebude plnit závazky, hrozí mu, že mu banka objekt sebere.

Podle některých expertů se však jedná o běžný jev; nikdo vám v této době bez zástavy prostě nepůjčí tak vysokou sumu. Každopádně o dluzích Jaromíra Soukupva už se v médiích objevilo v minulosti hned několik zpráv. Sám sobě Soukup prý honoráře ze svých firem pravidelně vyplácí, jak nedávno uvedlo Forum24. Údajně si měl vyplácet částku ve výši neuvěřitelných 300 tisíc korun za každý díl pořadu, který vytvoří.

Na upozorňování na dluhy jeho firem je Soukup velmi háklivý. Na konci ledna 2019 například žaloval Českou televizi za to, že se mu nelíbila reportáž týkající se finanční situace jeho společností. Podle něj se jednalo jen o poškozování jeho dobrého jména. V rámci potyček mezi Soukupem a Českou televizí jsme se však doposud dočkali jen toho, že se majitel TV Barrandov musí ČT omluvit za dehonestující a nepravdivé výroky.

A takhle si tu žijeme.

A zde se dozvíte, kdo je a není ruský fízl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu