fb pixel Díl I.: Rudolph Valentino: První mužský sex symbol Hollywoodu a legendární představitel němého filmu zemřel v brzkém věku 31 let – G.cz
Vyhledávání

Díl I.: Rudolph Valentino: První mužský sex symbol Hollywoodu a legendární představitel němého filmu zemřel v brzkém věku 31 let

Zdroj: Neznámý autor, http://www.weirdca.com/index.php?type=25en:Eyes of Youth, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=401297

23. srpen roku 1926 byl šokujícím dnem pro všechny příznivce němého filmu. Smrt tehdejšího idolu Rudolpha Valentina v brzkém věku 31 let vyvolala u jeho fanoušků až hysterický smutek. Během své krátké filmové kariéry si tento herec italského původu získal pověst archetypálního milovníka na stříbrném plátně.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 25.8.2023, 09:50

Rudolph Valentino

Rudolph Valentino se narodil jako Rodolfo Guglielmi v italské Castellanetě v roce 1895. V roce 1913 pak na tehdejší dobu poměrně standardně emigroval do Spojených států, kde pracoval jako zahradník, umývač nádobí, číšník a gigolo, načež si vybudoval menší kariéru jako tanečník ve vaudevillu.

V roce 1917 odešel do Hollywoodu a objevil se jako tanečník ve filmu Alimony. Valentino se stal pro castingové režiséry známým jako prototyp latinskoamerického padoucha a objevil se nejdříve v několika malých rolích, než získal hlavní roli ve filmu Čtyři jezdci apokalypsy (1921). Tento film, v němž se objevila památná scéna Valentina tančícího tango, udělal z dravě pohledného Itala senzaci doslova přes noc.

První sex symbol Hollywoodu

Jeho popularita stoupala i díky romantickým dramatům, mezi která se řadí například Šejk (1921), Krev a písek (1922) či Orel (1925). Valentino byl prvním mužským sex symbolem Hollywoodu a miliony fanynek ho proto zbožňovaly jako typického „velkého milovníka“ s uhrančivým pohledem velkých tmavých očí.

Jeho osobní život byl často bouřlivý a po dvou neúspěšných manželstvích začal v roce 1926 chodit s polskou herečkou Polou Negri. Krátce po premiéře svého posledního filmu Šejkův syn v srpnu roku 1926 byl v New Yorku hospitalizován kvůli prasklému vředu.

Smrt

Fanoušci týden se slzami v očích bděli před nemocnicí Polyclinic a modlili se za zdraví a život slavného herce. Nejslavnější „milovník“ němé éry však 23. srpna krátce po dvanácté hodině infekci podlehl.

Valentino ležel několik dní v pohřebním ústavu Franka E. Campbella na Broadwayi na 66. ulici, přičemž se tisíce truchlících fanoušků divoce bouřily, rozbíjely výlohy a rvaly se s policií, aby zesnulou hvězdu ještě jednou naposledy zahlédly.

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články