fb pixel Diktátor s opravdu zabijáckým stylem: Kim Čong-un vás za trest nechá sežrat piraněmi nebo rozcupuje minometem – G.cz
Vyhledávání

Diktátor s opravdu zabijáckým stylem: Kim Čong-un vás za trest nechá sežrat piraněmi nebo rozcupuje minometem

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Okolo severokorejského vůdce Kim Čong-una se toho děje opravdu hodně, tedy alespoň podle světových bulvárních médií. Poslední zprávy totiž říkají, že měl severokorejský diktátor nechat vhodit jednoho ze svých generálů do akvária s piraněmi, protože prý plánoval převrat. Příběh jako z bondovky a Kim jako Dr. No!

Martin Miko
Martin Miko 13.6.2019, 15:00

Veřejný popravčí Kim

Šílený diktátor Kim Čong-un se svými potenciálními zrádci nemá slitování, a je jedno, jestli se jedná o příbuzné, nebo ne. Každý hříšník si zaslouží bolestivou smrt před zraky stovky lidí. Některé činy, které jsou severokorejskému vůdci připisovány na triko, jsou ale možná až moc bizarní. Severní Korea je šílená země, o to nic. Zároveň ale pouští do světa opravdu jen velmi málo informací a její hlava má řadu nepřátel, takže to k přibarvování dost svádí. Vybrali jsme nejšílenější historky, které kolem Kima kolují...

1. Nechat generála sežrat piraněmi v obřím akvárku? Proč ne!

Působí na vás Kim Čong-un jako záporák z filmů o Jamesi Bondovi? Už mnohokrát v médiích proběhla zpráva, že severokorejský vůdce nechal zlikvidovat někoho ze svých generálů nebo blízkých kvůli zradě nebo chystanému převratu. Podle britských bulvárních médií měl Kim nechat popravit jednoho ze svých generálů způsobem, za jaký by se nemusel stydět ani padouch z filmu. Nechat si postavit akvárium, naplnit ho piraněmi přímo uvnitř královského paláce, a pak do něj hodit provinilého generála, vskutku ďábelský plán. Podle všeho se Kim nechal inspirovat filmem Špion, který mě miloval z roku 1977. Jsme rádi, že severokorejský diktátor je fanouškem starých kultovních filmů stejně jako my.

2. Poprava za krádež jídla

Tyto činy prý Kim dělá proto, aby zastrašil potenciální rebely a zrádce. V KLDR je údajně běžné, že se zde konají veřejné popravy i na školách a mnohdy k tomu stačí jen ukrást například rýži. Tyto popravy mají opět sloužit k jedinému účelu – zastrašit další potenciální zloděje. Způsob popravy je poměrně klasický, většinou se jedná jen o „pouhé“ zastřelení nebo ubití k smrti. Druhá varianta přichází na řadu v případech, kdy popravčí nechtějí plýtvat náboji.

3. Na vlivném strýci si údajně pochutnali hladoví psi

V lednu 2014 světem médií proběhla zpráva, že Kim Čong-un nechal svého strýce, generála Čang Song-tcheka, zabít opravdu šíleným způsobem. Podle všeho byl hozen nahý do klece, kde ho zaživa roztrhala smečka hladových psů. Tento způsob popravy se nazývá Quan jue a psi se musí nechat tři dny vyhladovět. Nakonec se ukázalo, že šlo o fámu a Čang byl pouze nudně popraven. To nebylo vše, protože následně se rozhodl popravit i jeho širší rodinu, včetně dětí.

4. Poprava ministra obrany za šlofíček

V roce 2015 se Kim Čong-un naštval na ministra obrany za to, že usnul během vojenské přehlídky. Za tento přečin byl obviněn z vlastizrady a následně veřejně popraven palbou z protiletadlové zbraně. Popravu sledovalo několik stovek lidí. Tedy tak se to alespoň píše.

5. Vyžívání se ve velkých zbraních

Kim má rád veřejné popravy na mnoho způsobů. Říká se, že se tím snaží dávat najevo svou sílu, takže místo klasické popravy volí zbraně, které by rozprášily i celou armádu lidí. Nemá problém použít například plamenomety nebo granátomety. Vzpomeňme například na náměstka ministra obrany Kim Čola, který se v minulosti provinil tím, že pil alkohol v době truchlení za Kim Čong-ila. Čekala ho poprava minometem. Tomu se říká styl.

A tady nahlédněte do soukromého života tohoto velkého asijského diktátora.

Podobné články

Doporučujeme

Další články