fb pixel Obšťastňovací jednotka a kaviár: Jak vypadá tajný život v luxusu severokorejského diktátora Kim Čong-una? – G.cz
Vyhledávání

Obšťastňovací jednotka a kaviár: Jak vypadá tajný život v luxusu severokorejského diktátora Kim Čong-una?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Soukromá letadla, francouzské cigarety a importovaný kaviár - tak si žije obávaný severokorejský diktátor Kim Čong-un, zatímco se jeho národ pohybuje na hranici hladomoru. Tento týden zabavili nizozemští celníci 90 tisíc lahví ruské vodky, které neměly být určeny pro nikoho jiného než obtloustlého vůdce. To vyvolává otázku, jak vlastně vypadá luxusní život za hradbami pchjongjangského paláce, který se propagandističtí pracovníci KLDR snaží před lidem všemožně skrýt.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 3.3.2019, 10:24

Báječný život vůdce KLDR

Propagandou nakrmený národ ho považuje za poloboha, který se narodil na vrcholku posvátné hory a který vůbec nechodí na velkou. Tento "rakeťák" s malým tlačítkem, jak ho americký prezident Trump kdysi nazval, však ve skutečnosti propadl světským radovánkám, které si užívá ve velké míře. Měl to také po kom zdědit. Už jeho otec Kim Čong-il si nechával do izolované Severní Koreje dovážet zahraniční filmy, které jsou v zemi přísně zakázané a jejichž sledováním si mohou obyvatelé vykoledovat přímou jízdenku do pracovního tábora.

Inspiroval se také otcovou zálibou v krásných ženách. Kim Čong-il totiž měl po celou dobu svého vládnutí tzv. obšťastňovací jednotku, která se starala o diktátorovo potěšení. Hned po otcově smrti poslal nový vůdce partičku vysloužilých konkubín do důcodu a začal si budovat vlastní. Jeho nohsledi "lovili" po celé KLDR ty nejkrásnější tanečnice, zpěvačky a vykonavatelky nejstaršího řemesla. Vlastnictví těchto služek lásky, které jsou využívány i k zabavení Kimových hostů a nejvyšších generálů, má symbolizovat status a moc diktátora.

Za řeč určitě stojí i diktátorova záliba v luxusním jídle. Jeho kulaťoučké břicho napovídá, že si na stravu opravdu potrpí. Je známo, že si objednává to nejkvalitnější vepřové z Dánska, kaviár z Íránu, čínské melouny a steaky z nejdražšího japonského Kobe hovězího. Jen v roce 2016 prý utratil neuvěřitelných 20 milionů za brazilskou kávu. Zatímco se vůdce cpe k prasknutí nejlepším masem, které zapíjí ruskou vodkou a brazilskou kávou, jeho lid hladoví. V roce 2015 byl příděl pouhých 250 gramů obilovin na osobu za den, což je méně než polovina toho, co je podle OSN normální denní dávka.

Podívejte se do galerie na tajný luxus, ve kterém si Kim žije:

A tady čtěte o luxusním životě venezuelské zlaté mládeže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články