fb pixel Detektivka: kdo zapálil bývalou Petrovu boudu v Krkonoších? – G.cz
Vyhledávání

Detektivka: kdo zapálil bývalou Petrovu boudu v Krkonoších?

... a proč budoucí Petrovku už z principu bojkotovat?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 9.10.2015, 11:00

Po čtyřech letech od záhadného požáru Petrovy boudy její majitel získal stavební povolení, takže může začít s výstavbou nového objektu. Píše o tom iDnes. Co je na tom zajímavého? Novinářům se někdy vyčítá, že zveřejňují jen zajímavosti a drby a další “pěnu dní” a nevěnují se složitějším kauzám dlouhodobě. Jenže právě Petrovka je případ, který je třeba připomínat a omílat stále dokola do omrzení.

O té podivné a temné kauze jsme před rokem psali podrobně ZDE, takže jen krátce. Chátrající, ale památkově chráněná a architektonicky i historicky velmi cenná Petrovka patřila (a patří) softwarovému podnikateli a miliardáři Vladimíru Kovářovi. Nebo přesněji řečeno jeho firmě Snowy Chalet. Ochranáři Kováře před lety tlačili k opravám, ke kterým se ale neměl. Odkládal je tak dlouho, až už mu hrozila dvoumilionová pokuta. Kovář přitom otevřeně tvrdil, že místo Petrovky postaví „něco hezkého pro sebe“.

A pak Petrovka najednou vzplála – někdo ji zapálil hned na čtyřech místech a s použitím benzínu. Nikoho u toho nechytili za ruku, takže ani náznakem netvrdíme, že to snad byl Kovář nebo jeho poskokové. Jen to prostě celé smrdí, a to nejen benzínem. Stačí se jen jednoduše zeptat, komu požár pomohl.

Teď má tedy Kovář volnou parcelu na hřebenech Krkonoš a stavební povolení na zbrusu novou boudu. Cennou stavbu, která od roku 1887 tvořila dominantu krkonošského hřebene nad Špindlem, už před čtyřmi lety spolkly plameny. Policie pachatele nedopadla, památkáři Kovářovi ustoupili a úřady mu vydaly stavební povolení. Být Vladimírem Kovářem, tajemnému žháři bychom pozlatili ručičky.

Nezbývá než opakovat, že si na nové Petrovce už z principu nikdy nedáme čaj ani párek. A to ani kdybychom mrzli jako Hanč s Vrbatou.

Anketa

Až půjdete kolem nové Petrovky, dáte si tam něco?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články