fb pixel Danny Trejo zabíjí, ale taky je zabíjen! Velká galerie herců a hereček, kteří na plátně nejvíckrát zemřeli – G.cz
Vyhledávání

Danny Trejo zabíjí, ale taky je zabíjen! Velká galerie herců a hereček, kteří na plátně nejvíckrát zemřeli

+ DALŠÍCH 17 FOTEK + DALŠÍCH 18 FOTEK

Není nad to, když se v akčním filmu nebo hororu objeví nějaká pěkná, pořádná smrt! Existuje řada herců a hereček, kteří se na umírání na plátně přímo specializují - alespoň to napovídá rekordní počet příležitostí, v nichž jsme je viděli zemřít. Za muže v tom vede Danny Trejo, mezi ženami zase Shelley Winters.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.2.2020, 16:28

Kolikrát zemřeš, tolikrát jsi člověkem?

Filmoví fanoušci, to je zvláštní sorta lidí. Velmi rádi kritizují své oblíbené snímky a tvůrce, ačkoliv je zároveň stejně intenzivně zbožňují. A ještě raději v nich hledají různé zajímavosti a bizarnosti. Dobří lidé z webu Buzz Bingo nyní spočítali, kolikrát různí herci a herečky ve svých filmech zemřeli a sestavili z toho dva genderově rozdělené morbidní žebříčky.

Asi nepřekvapí, že nejvíckrát jsme za jeho kariéru už viděli umřít Dannyho Treja. Oblíbenec Roberta Rodrigueze i Quentina Tarantina s ostře řezanou indiánskou tváří se nebojí kosit své nepřátele, leckdy ho to ale stojí vlastní krk. Trejo na stříbrném plátně podle propočtů zemřel už celkem 65krát. Hned za ním je sir Christopher Lee, představitel Drákuly, Sarumana, hraběte Dooku a mnoha dalších ikonických postav. Ten zemřel celkem 60krát. A třetí skončil legendární představitel záporáků Lance Henriksen s bilancí čítající 51 smrtí. Na další z „vražedné TOP 10“ se podívejte do galerie:

Mezi dámami vede bývalá hvězda z Velkého Gatsbyho, Kubrickovy Lolity či Alfieho Shelley Winters, která ve filmu zemřela celkem 20krát. Za ní se drží Julianne Moore se 17 úmrtími a o třetí příčku se se 14 skony dělí herečky Jennifer Jasan Leigh a Charlotte Rampling.

A ještě poznámka téměř pod čarou – pokud se ptáte, kde je Sean Bean, herec, který je právě (a možná pouze) pro své notorické umírání proslulý, musíme vás zklamat. Ned Stark/Boromir podle všeho zatím stihl „zařvat“ pouze třiadvacetkrát.

Podobné články

Doporučujeme

Další články