fb pixel Osudová láska dojde naplnění až úplně na konci, a pak... on umře! Galerie filmových slaďáků, které rozpláčou i kámen – G.cz
Vyhledávání

Osudová láska dojde naplnění až úplně na konci, a pak... on umře! Galerie filmových slaďáků, které rozpláčou i kámen

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Všichni je známe, lehce jimi opovrhujeme, ale jednou za čas je potřebuje každý z nás. Slaďáky. Romantické filmy, ve kterých není ani špetka komedie, jen neustálé drama dvou osudově zamilovaných lidí, kteří se sejdou až na úplném konci a někdy jim ani to nezaručí spokojený společný život. Dali jsme dohromady výběr těch vůbec nejuslzenějších snímků, které bez balíčku kapesníků nedokoukáte ani do poloviny.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.1.2020, 13:44

Mámo, nebreč!

Víte, co udělalo z Ryana Goslinga po začátku 21. století nový prototyp holčičího idolu? Byl to Zápisník jedné lásky, superkýčovitá přeslazená filmová ždímačka emocí, která vypráví o lásce Noeho a Ellie. Ta láska pochopitelně zahoří zcela nečekaně a všemu navzdory, pak je dramaticky utnuta, nicméně kdesi hluboko přežívá v obou zúčastněných... Až se na konci zase sejdou, dají si pusu v dešti, smyčce v pozadí sílí a praskají pod náporem všech těch emocí!

Vždycky je to totéž. Romantické filmy jako takové někdo vymyslel za jediným účelem; rozplakat diváka a dopřát mu pokroucenou představu o tom, že láska je všemocná. Především tedy do myslí lidí - no, nebudeme si hrát na genderovou vyrovnanost, především jde o ženy - vsadila naprosto nerealistický mustr očekávání, který pak dotyční uplatňují ve skutečném životě. Jistě, můžete namítat, že tohle dělají vlastně všechny filmy a od toho je máme, abychom si odpočinuli od reality. Jenže s dramaty o lásce je to nebezpečné!

Když totiž trpíte utkvělou představou, že se vedle vás co chvíli objeví muž v obleku, dá vám pytel přes hlavu a odveze vás k Supermanovi, který vám oznámí, že jste byl vyvolen pro záchranu lidstva, asi byste měli na chvíli přestat číst Aeronet a jít se projít a všechno bude zase dobré. Jenže romantické slaďáky se na první dobrou tváří jako skutečnost. Nebozí muži, kteří jsou rádi, když si vzpomenou na to koupit kytku k narozeninám, pak musí při cestě na dovolenou čelit velmi vážně míněným výčitkám od svých poloviček, jak je, sakra, možné, že nepřeskočili terminál a neběželi přes tři haly, aby své vyvolené vyznali lásku!

Ale stejně je milujeme. Romantickým filmům totiž musíme uznat, že v dobách krizí, kdy jsme třeba po rozchodu, takovouhle extra dávku emocí, u které se vypláčeme, potřebujeme všichni. Navíc, když sledujeme příběh dvou sympatických lidí a jeden z nich, pak umře, ty naše problémy nám rázem přijdou tak nějak snesitelnější. Každopádně, Zápisník jedné lásky si můžete pustit dnes ve 20 hodin na Nova Cinema. A kdyby vám to bylo málo, vyberte si v naší galerii další snímky z podobného ranku:

Máte romantické filmy rádi, nebo je zvládnete sledovat jen s pistolí přiloženou u spánku? Napište nám do komentářů! A klidně přihoďte i pár vlastních tipů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články