Dalších 5 kapel, které bychom neměli přehlídnout na Aerodrome Festivalu 2018

Obrázek uživatele Martin Miko
13.3.2018, 15:03

Aerodrome Festival 2018 má pravděpodobně nejsilnější line-up v historii českých hudebních festivalů. Kromě Nine Inch Nails, Macklemorea, Wiz Khalify nebo Limp Bizkit se můžeme těšit na Milky Chance, Bullet for my Valentine nebo MO. Tolik kvalitních kapel snad do Prahy nepřijede ani za celou sezónu, ale vy máte nyní možnost je vidět během tří červnových dnů. Přehlížet bychom v seznamu vystupujících neměli ani kapely, které nejsou tak známé, ale rozhodně stojí za poslech. Zde je 5 nejlepších z nich.

1) Frank Carter & The Rattlesnakes

Bývalý člen hardcore-punkové kapely Gallow a rockového seskupení Pure Love se rozhodl, že založí novou kapelu, která bude kombinovat rock, punk, a pop. V roce 2015 tak kapela Frank Carter & The Rattlesnakes vydala debutové album a o 2 roky později desku Modern Ruin, kterou web musicserver ohodnotil 8 body z deseti.

2) You Me at Six

Britská pop-rocková partička You Me at Six vznikla v roce 2004 a za sebou má celkem 8 studiových alb. Kapela vystoupila v březnu 2017 v pražském Lucerna music baru, kde ji předskakovala partička The Xcerts. V loni posléze vystoupili i na festivalu Rock for People. You Me at Six je navíc držitelem ceny Kerrang! Awards pro nejlepší britskou kapelu.

3) Body Count feat Ice-T

Ikonická kapela Body Count vznikla na začátku 90. let v čele s rapperem Ice-Tem, který nedávno oslavil své 60. narozeniny. Během své kariéry vydala kapela 6 desek, které varují před rasismem, válkami, nenávistí, policejní brutalitou a dalšími společenskými nešvary, o kterých se často mluví.

4) Pvris

Pvris čteme jako Paris. Tahle pop-rocková kapela pochází z amerického Massachusetts a tvoří ji Lyndsey Gunnulfsen, Alex Babinski a Brian MacDonald. V posledních dvou letech patří ve Spojených státech mezi velice sledované kapely a v loni dokonce vyrazili na tour spolu s Muse a kapelou 30 Seconds To Mars.

5) Chvrches

Elektropopová kapela Chvrches (čteme jako churches) vznikla před sedmi lety ve skotském Glassgow a prozatím stihla vydat 3 studiová alba. Co se týče hudebního žánru, kterým se Chvrches prezentují, je skupina zařazována do elektronické muziky a synthpopu. Kapela se nechává inspirovat u interpretů, jako jsou Depeche Mode, Prince nebo Robyn.

A zde je 7 věcí, které byste si s sebou měli vzít na hudební festival.


Komentáře