fb pixel Další zneuctění Osvětimi: Vánoční ozdoby, za které by se nemusel stydět ani protektor Heydrich, navázaly na nechutná selfie – G.cz
Vyhledávání

Další zneuctění Osvětimi: Vánoční ozdoby, za které by se nemusel stydět ani protektor Heydrich, navázaly na nechutná selfie

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Čas Vánoc se pomalu blíží a my kromě dárků přemýšlíme nad tím, jak svátečně vyzdobit naše domovy příhodnými dekoracemi. Na internetovém obchodě Amazon se objevily vánoční předměty s motivy koncentračního tábora Osvětim, na což logicky okamžitě zareagovalo Muzeum holokaustu na svém Twitteru. Opravdu si někdo něco podobného koupí?

Martin Miko
Martin Miko 3.12.2019, 12:02

Koncentrák na otvíráku na pivo? Ale no tak

Jak nejlépe uctít památku jednoho z nejhorších vyhlazovacích lágrů druhé světové války, ve kterém zemřelo nejméně 1,3 milionu lidí? Pověste si ho na vánoční stromeček díky novým ozdobám, které se prodávali na internetovém obchodě Amazon! Toto není žádný vtip, nýbrž smutná realita, na kterou poukázalo Osvětimské muzeum holokaustu na svém twitterovém účtě, kde k příspěvku přiložila i fotografie prodejních položek.

„Když někdo prodává vánoční ozdoby se snímky Osvětimi je to nevhodné, a když je někdo lepí na otvírák na pivo, považujeme to za neuctivé. Prosíme obchod Amazon, aby toto zboží ze svých stránek odstranil,“ objevilo se na konci víkendu na Twitteru osvětimského muzea holokaustu. Během neděle opravdu předměty z Amazonu zmizely, nicméně v nabídce obchodníka se stále objevovaly. Nakonec je prodejce stáhnul, protože mu jinak hrozilo odstranění účtu.

Jistý americký obchodník se totiž rozhodl, že vydělá peníze na tom, když bude na různé reklamní předměty lepit fotografie německého nacistického koncentračního tábora na území okupovaného Polska. Na Amazonu tak nabízel kromě vánočních ozdob i například otvíráky na pivo, podložky pod PC myš nebo odznaky, na kterých byla nalepená fotografie se vstupní branou do koncentračního tábora.

Ke zneuctění koncentračního tábora v Osvětimi nedošlo poprvé. Vzpomeňme na březnové internetové výlevy návštěvníků koncentračního tábora, kteří se před branami tábora fotili s úsměvem na tváři a vše označili ještě hashtagem Auschwitz. Tehdy si rovněž muzeum v koncentračním táboře v Osvětimi stěžovalo na Twitteru a na základě toho vznikla reportáž na britské stanici BBC.

Mělo by být hanobení koncentračních táborů trestným činem? Co si o tom myslíte? Napiště nám do komentářů.

A zde je velká vzpomínka na českého kazatele, který pomáhal lidem během druhé světové války.

Podobné články

Doporučujeme

Další články