Další zbytečná stávka pražských taxikářů: za každou jízdu s nimi Bůh zabije jedno koťátko

Obrázek uživatele Dirk Diggler
08.2.2018, 18:02

Pokaždé, když využijete služby pražských taxikářů, tak zemře jedno koťátko dlouhou a bolestivou smrtí, které bude předcházet ještě delší a urputnější mučení, než zažil Ježíš, když ho přitloukli na kříž. Služby taxikářů jsou totiž špatné a předražené oproti aplikacím typu Uber nebo Taxify a taxikáři to bohužel pořád nepochopili. Mohl by jim to někdo normální vysvětlit?

Taxikáři, už vás tu nechceme

Taxikaření je světské řemeslo založené na okrádání lidí, podobně jako věštění z křišťálové koule, výklad z karet, provozování cirkusu nebo poutě. Mnoho lidí na tom v 90. letech vydělalo, ale tyhle časy jsou pryč. Dnes světu vládnou chytré mobilní aplikace, které lidem ušetří čas a peníze, a taxikáři, kteří okrádají turisty a slušné lidi, do něj nepatří.

Pražští taxikáři opět protestují proti Uberu a dalším přepravním společnostem a ucpávají tím centrum Prahy pomalou jízdou, čímž komplikují život lidem, kteří se potřebují pohybovat po Praze. Jejich cílem je, aby město Praha zakázalo Uber. Sešlo se jich dle jejich slov 1400, ale dle magistrátu Prahy jich bylo o pět set méně. Taxikářům se nelíbí, že řidiči Uberu nemusí mít taxametry, a že jejich automobily nemusí být evidovány jako vozidla taxislužby. Místo toho, aby se snažili vyjednat zmírnění podmínek pro taxikáře, aby mohli konkurovat cenami Uberu, tak se snaží všechny řidiče Uberu zakázat. Někteří taxikáři je dokonce napadají, ničí jim vozidla a dělají jim „naschvály“. Neuvědomují si však, že běžní zákazníci si těchto věcí všímají a nevidí taxikáře jako znevýhodněné chudinky, nýbrž jako pomstychtivé veksláky bez úcty k pokroku a cizí práci. Proto lidé čím dál častěji upřednostňují Uber.

Uber je pokrok, tak si dejte odchod

Druhou variantu, kterou taxikáři mají, je vykašlat se na profesi taxikáře a pracovat pro Uber nebo jinou přepravní aplikaci, která je na našem trhu. Jenže skrz Uber se nedají okrádat turisté a navyšovat ceny, což se mnohým pražským taxikářům nezdá moc výhodné.

Proto pro nás všechny bude lepší, když budeme využívat Ubery a další podobné společnosti, které k nám přijedou rychleji než běžný taxikář. Navíc se předem dozvíme, kolik budeme platit a ještě si skvěle pokecáme. Řidiči Uberu jsou totiž v poměru s pražskými taxikáři o dost slušnější, a když ne, tak na ně můžete napsat recenzi a oni si to rychle rozmyslí, jak se k lidem chovat.

Jezdíte raději taxíkem, nebo Uberem? Okradl vás někdy taxikář? Nás ano a hned několikrát. Napište nám vaše zážitky a zkušenosti. Budeme rádi.

A zde je 10 způsobů, kterými vás americká půjčovna aut oholí jako bezmocnou ovci.


Komentáře