fb pixel Další zásadní vědecký objev: brzké poslouchání vánoční hudby způsobuje deprese – G.cz
Vyhledávání

Další zásadní vědecký objev: brzké poslouchání vánoční hudby způsobuje deprese

Vánoční koledy a odrhovačky vás můžou uvrhnout do těžké deprese. A ne kvůli tomu, že jsou otravné.
Zdroj: Youtube.com

I vědci potřebují čas od času upustit páru, a tak si od zkoumání rakoviny a vymýšlení léku na AIDS občas odskočí k odlehčenějším studiím. Jedna taková přinesla v čase téměř předvánočním zcela zásadní zjištění - pokud již v listopadu posloucháte koledy, koledujete si o pořádnou depresi.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 22.11.2017, 14:22

Bieber pro psychopaty

Není to tak dávno, co průzkum amerických vědců ukázal, že psychopati milují hudbu Justina Biebera, a dost jasně tak zarámoval budoucnost lidstva - vzhledem k tomu, že kanadského zpěváka ve velkém poslouchají zejména současní teenageři. Pokud se vám zkoumání něčeho takového zdá poněkud zbytečné, nezoufejte! Existují studie ještě mnohem bezvýznamnější.

Důkazem toho je prohlášení amerických psychologů, kteří vykoumali, že příliš brzký poslech koled a vánočních písní způsobuje těžké deprese i lidem, kteří jsou jinak v pohodě. Jak to? Právě tento žánr jim totiž podvědomě připomene, kolik věcí musí před svátky zařídit, uklidit, napéct, navařit, všechny obvolat, absolvovat srazy a večírky, nakoupit dárky - a z toho pak upadnou do těžkého neklidu. No kdo by to byl řekl.

Psycholožka Linda Blair k tomu dodává: „Hudba útočí přímo na naše emoce, dokáže nás dokonale rozhodit. Vánoční písničky v listopadu v nás vzbudí pocit, že jsme v pasti, a že celé Vánoce budou hrůza.“

Takže se pokuste vyhnout všem obchoďákům a neposlouchat žádná rádia, odkud by mohla zaznít otravná odrhovačka Mariah Carey, kterou kvůli Lásce nebeské všichni známe úplně nazpaměť, nebo klasičtí Wham!

A TADY máte navíc tip na skvělý vánoční dárek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články